| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Powołano zespół specjalistów

Powołano zespół specjalistów

Koalicja PiS i PO stworzyła zespół do spraw makroekonomicznych i budżetu państwa. Jego główne zadania to ustalenie wszystkich spraw związanych z budżetem państwa, dochodami, wydatkami oraz deficytem na cały okres kadencji.

Zarówno PiS, jak i PO chcą, by przyszłoroczny deficyt obniżyć do 30 mld zł. Chcą też oszczędzać na administracji. W tym celu został powołany zespół do spraw makroekonomicznych i budżetu, który ma wypracować wspólny program dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Jak poinformował przyszły premier, zespół jest 9-osobowy. Ze strony PiS są to: Cezary Mech, Wojciech Jasiński, Stanisław Kluza i Marek Zuber.

Ze strony PO w pracach zespołu uczestniczą: dotychczasowy zastępca przewodniczącego klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski, obecna zastępczyni skarbnika Warszawy Mirosława Boryczko, twórca ustawy o restrukturyzacji przedsiębiorstw i banków Stefan Kawalec oraz ekspert Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych im. A. Smitha Rafał Antczak.

Jan Rokita podkreślił, że w wyniku ustaleń PO chce mieć 100-proc. pewność, że podatki będą maleć, deficyt będzie spadał, będzie skutecznie zapewniony rozwój gospodarczy, który da szansę na przekroczenie 5 proc. PKB. Jednocześnie dodał, że jest optymistą co do efektu prac zespołu. W jego opinii, znaleźli się w nim „ludzie wybitni po obu stronach”.

Ewa Matyszewska


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK