| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Znamy już wysokość podatku na przyszły rok

Znamy już wysokość podatku na przyszły rok

Ukazało się obwieszczenie ministra finansów w sprawie stawek podatku od środków transportowych, które będą obowiązywać w 2006 r. Minimalne stawki podatku określone zostały w załącznikach do obwieszczenia.

I tak w przypadku pojazdów mających dwie osie z zawieszeniem pneumatycznym lub zawieszeniem uznawanym za równoważne o dopuszczalnej masie nie mniej niż 13, a mniej niż 14 ton minimalną stawkę podatku ustalono na 127,55 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka podatku wyniesie 352,56 zł. Jeżeli chodzi o pojazdy mające trzy osie z zawieszeniem pneumatycznym lub uznawanym za równoważne o dopuszczalnej masie nie mniej niż 12, a mniej niż 17 ton minimalna stawka podatku to 127,55 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka ma wynosić 221,90 zł.

Minister finansów określił ponadto minimalną stawkę podatku dla zespołu pojazdów: ciągnik siodłowy + naczepa, ciągnik balastowy + przyczepa (w tonach). Dla takich zespołów pojazdów z dwoma osiami o dopuszczalnej masie całkowitej nie mniej niż 18 a mniej niż 25 ton z zawieszeniem pneumatycznym lub zawieszeniem uznawanym za równoważne minimalną stawkę podatku ustalono na 238,50 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka podatku wyniesie 431,36 zł.

Obwieszczenie w sprawie stawek podatku od środków transportowych, które będą obowiązywać w 2006 r., opublikowano w MP z 26 października 2005 r. nr 62, poz. 859.

Krzysztof Tomaszewski


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AKB-POLAND

Nowoczesne oświetlenia w firmie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK