| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Znamy już wysokość podatku na przyszły rok

Znamy już wysokość podatku na przyszły rok

Ukazało się obwieszczenie ministra finansów w sprawie stawek podatku od środków transportowych, które będą obowiązywać w 2006 r. Minimalne stawki podatku określone zostały w załącznikach do obwieszczenia.

I tak w przypadku pojazdów mających dwie osie z zawieszeniem pneumatycznym lub zawieszeniem uznawanym za równoważne o dopuszczalnej masie nie mniej niż 13, a mniej niż 14 ton minimalną stawkę podatku ustalono na 127,55 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka podatku wyniesie 352,56 zł. Jeżeli chodzi o pojazdy mające trzy osie z zawieszeniem pneumatycznym lub uznawanym za równoważne o dopuszczalnej masie nie mniej niż 12, a mniej niż 17 ton minimalna stawka podatku to 127,55 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka ma wynosić 221,90 zł.

Minister finansów określił ponadto minimalną stawkę podatku dla zespołu pojazdów: ciągnik siodłowy + naczepa, ciągnik balastowy + przyczepa (w tonach). Dla takich zespołów pojazdów z dwoma osiami o dopuszczalnej masie całkowitej nie mniej niż 18 a mniej niż 25 ton z zawieszeniem pneumatycznym lub zawieszeniem uznawanym za równoważne minimalną stawkę podatku ustalono na 238,50 zł. W przypadku innych systemów zawieszenia osi jezdnych minimalna stawka podatku wyniesie 431,36 zł.

Obwieszczenie w sprawie stawek podatku od środków transportowych, które będą obowiązywać w 2006 r., opublikowano w MP z 26 października 2005 r. nr 62, poz. 859.

Krzysztof Tomaszewski


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK