| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Odliczenie jest limitowane

Odliczenie jest limitowane

Podatnik, który spełnia wszystkie warunki do skorzystania z ulgi remontowej, nie może odliczyć wszystkich wydatków. Przy tej uldze obowiązuje górny 19-proc. limit odliczeń - uznała izba skarbowa.

Podatnik wraz z żoną i rodzicami mieszka w jednym domu. W 2005 r. zamierza docieplić budynek. Ale tylko w części budynku, która jest przez niego zajmowana na podstawie umowy użyczenia. Ma wątpliwości, czy może w całości odliczyć wydatki poniesione na ten cel w ramach ulgi remontowej.

Interpretacja wydana przez organ I instancji została zmieniona. Dyrektor izby skarbowej musiał zmienić interpretację, bo organ I instancji poinformował, że podatnik może odliczyć wszystko, podczas gdy musi on zastosować się do limitów kwotowych odliczenia (19 proc. kwoty poniesionych wydatków).

Ponadto dyrektor izby skarbowej potwierdził, że podatnik, który zawarł umowę użyczenia części domu mieszkalnego z rodzicami – jego właścicielami – posiada tytuł prawny. Remont lub modernizacja elewacji budynku mieści się w katalogu wydatków podlegających odliczeniu. Niemniej jednak odliczeniu nie podlega cały wydatek. Zatem wnioskodawca, który jest użytkownikiem części domu, może odliczyć wydatki na docieplenie swojej części. Ale musi dokonać tego w granicach limitu.
Decyzja Izby Skarbowej w Rzeszowie z 5 października 2005 r. nr IS I/2-4151/11/05.

Aleksandra Tarka


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK