| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wyniesie 1500 zł

Aktualizacja: 13.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Uproszczenie zasad ustalania różnic kursowych

Aktualizacja: 12.09.2011

Najnowsza nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych wprowadza zasadę, że przy ustalaniu różnic kursowych w przypadku otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań oraz sprzedaży lub kupna walut obcych uwzględniane mają być ich kursy faktycznie zastosowane. »

Zniesienie deklaracji PIT i elektroniczne konta podatkowe

Aktualizacja: 14.09.2011

Zniesienie obowiązku składania deklaracji PIT, wprowadzenie elektronicznych kont podatkowych - takie propozycje zmian w systemie podatkowym przedstawia Platforma Obywatelska. Prof. Witold Modzelewski nazwał zniesienie deklaracji PIT pomysłem "absurdalnym", a dr Irena Ożóg uważa go za ciekawy. »

Sejm zajmie się ustawą o wynagrodzeniu minimalnym

Aktualizacja: 09.09.2011

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, 15-16 września, posłowie zajmą się zgłoszonym przez NSZZ "Solidarność" projektem ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. »

Górnicze spółki nie zapłacą podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 16.09.2011

Wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości - orzekł Tryunał Konstytucyjny. Przedstawiciele górniczych spółek liczą, że orzeczenie będzie przełomem w sporach kopalń z gminami odnośnie opodatkowania podziemnych wyrobisk. »

Dokumenty ubezpieczeniowe bez NIP

Aktualizacja: 09.09.2011

ZUS poinformował, że numer NIP wychodzi z użytku jako identyfikator osoby ubezpieczonej. Pozostaje natomiast podstawowym identyfikatorem płatnika składek. »

Nowe wzory formularzy na platformie ePUAP

Aktualizacja: 08.09.2011

Ministerstwo Finansów poinformowało, że opublikowano nowe wzory dokumentów w repozytorium CRD na platformie ePUAP. »

Sprawa podatku od wyrobisk w TK. Kopalnie mogą zapłacić 1,4 mld zł zaległego podatku

Aktualizacja: 09.09.2011

13 września sprawa zasadności obłożenia podziemnych wyrobisk kopalń podatkiem od nieruchomości będzie przedmiotem rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym. Przedstawiciele górniczych spółek nie spodziewają się jednak przełomu w sporze z samorządami. »

Zmiany w działalności lobbingowej

Aktualizacja: 06.09.2011

Dnia 1 września 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, która wprowadziła zmiany w zakresie działalności legislacyjnej Rady Ministrów, mające związek z lobbingiem politycznym. »

Belgia może razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek CIT

Aktualizacja: 07.09.2011

Belgia wraz z Beneluksem powinny razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek od przedsiębiorstw - uważa minister finansów Belgii Didier Reynders. Przekonuje, że odpowiedzią na kryzys musi być głębsza integracja europejska, co oznacza więcej federalizmu. »

Nowa definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych - już bez palarni

Aktualizacja: 09.09.2011

Od 6 września 2011 r. obowiązują zmiany w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmieniła się definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych, z katalogu pomieszczeń usunięto palarnie. »

Ostatnie miesiące NIP-u?

Aktualizacja: 05.09.2011

Powyższe pytanie jest aktualne w obliczu wejścia w życie z dniem 1 września 2011 r. znacznej części przepisów nowelizacji ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 171, poz. 1016). »

Kolejna możliwość umorzenia składek dla przedsiębiorczych matek

Aktualizacja: 05.09.2011

Przedsiębiorcze matki uzyskają kolejną możliwość złożenia wniosku o umorzenie zaległości składkowych. Dotychczas wniosek mógł zostać złożony od 1 września 2009 r. do 1 września 2010 r. Obecnie nie ma ograniczenia terminu, w którym wniosek może zostać złożony. »

Zniesienie podatku Belki dla lokat długoterminowych

Aktualizacja: 06.09.2011

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się pomysłem częściowego zniesienia tzw. podatku Belki. Chodzi m.in. o propozycję Ministerstwa Gospodarki, by zwolnić z niego zyski z obligacji skarbu państwa oraz z długoterminowych lokat. »

Rostowski: 2012 r. bez podwyżek podatków

Aktualizacja: 05.09.2011

W 2012 roku nie będzie podwyżek podatków - zadeklarował w poniedziałek minister finansów Jacek Rostowski. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »