| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Niższe limity dla wprowadzenia kas fiskalnych uderzą w małe firmy

Aktualizacja: 02.08.2012

W środę, 1 sierpnia, minął termin konsultacji społecznych projektu rozporządzenia ministra finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z 18 lipca 2012 r. Jego wejście w życie spowoduje obniżenie z 40 do 20 tys. zł limitu obrotów, których przekroczenie oznacza konieczność prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. »

Spór przed ETS o odsetki od brytyjskiego VAT- nierozstrzygnięty

Aktualizacja: 01.08.2012

Unijny Trybunał nie rozstrzygnął, czy brytyjskie spółki dostaną jeszcze 1 mld funtów odsetek z tytułu nadpłaconego przez nie podatku VAT w ciągu ponad 20 lat. Dotąd odzyskały prawie 204,8 mln funtów samego VAT i ponad 268 mln funtów odsetek. »

Opolskie: prawie 9,8 mln zł dla organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 02.08.2012

Prawie 9,8 mln zł przekazali podatnicy z Opolszczyzny na rzecz organizacji pożytku publicznego w ramach 1 procenta podatku dochodowego za 2011 r. - podała Izba Skarbowa w Opolu. »

Mija termin zwrotu nadpłaty podatku - za opóźnienie fiskus zapłaci 14,5%

Aktualizacja: 01.08.2012

Koniec lipca i początek sierpnia, to koniec gorącego okresu dla fiskusa związanego ze zwrotami nadpłat w PIT. Gdy z rocznego rozliczenia podatku wynikała kwota do zwrotu, to urząd miał 3 miesiące na przekazanie nadpłaty. Oznacza, to że zwroty nadpłat powinny już w zdecydowanej większości trafić do podatników. »

Leasingodawcy chcą do 5 lat skrócić umowy leasingu nieruchomości

Aktualizacja: 31.07.2012

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) wystąpił do Ministerstwa Finansów, aby w przepisach podatkowych skrócić czas leasingu nieruchomości z 10 do 5 lat - poinformował dyrektor generalny ZPL Andrzej Sugajski. Ma to ożywić ten rynek, wykazujący w br. 35 proc. spadku. »

Powstał prezydencki projekt powołania Aktuariusza Krajowego

Aktualizacja: 30.07.2012

W Kancelarii Prezydenta przygotowano wstępny projekt ustawy powołujący Aktuariusza Krajowego, który ma np. prognozować wysokości optymalnych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Projekt zakłada, że Aktuariusza wybiera premier na 5-letnią kadencję. »

E-podatki co raz bliżej

Aktualizacja: 31.07.2012

Nowoczesny system informatyczny e-Podatki ułatwi życie zarówno fiskusowi, jak i podatnikom. Przetarg wszedł na ostatnią prostą. »

Japonia ma najniższy VAT - tylko 5%

Aktualizacja: 30.07.2012

Gdyby medal olimpijski można było zdobyć za najniższą na świecie stawkę VAT niekwestionowanym zwycięzcą byłaby Japonia. Ma tylko jedną stawkę podatku, która wynosi zaledwie 5%. Wprowadzając taki podatek w Polsce, za parę sportowych butów sprzedawanych dziś po 300 zł trzeba byłoby zapłacić tylko 256 zł. »

Usługi assistance nie są zwolnione z VAT

Aktualizacja: 26.07.2012

Minister finansów wydał interpretację, w której stwierdził, że usługi pomocy drogowej, holowania, szacowania szkód, pomocy poszkodowanym itp. nie są zwolnione z VAT. Niedawno NSA orzekł całkiem odwrotnie, bo uznał, że Polska źle wdrożyła unijną dyrektywę. »

Podlaskie: blisko 11 mln zł od podatników dla organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 26.07.2012

Blisko 11 mln zł dostaną organizacje pozarządowe od podatników z województwa podlaskiego, którzy przekazali im 1 proc. swoich podatków za 2011 rok - poinformowała Izba Skarbowa w Białymstoku. »

MF: firmy o obrotach powyżej 20 tys. zł powinny mieć kasy fiskalne

Aktualizacja: 25.07.2012

Resort finansów pracuje nad rozporządzeniem obniżającym w 2013 r. do 20 tys. zł limit obrotów, którego przekroczenie skutkuje obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej - poinformowała Wiesława Dróżdż z MF. Kasy mają też instalować szkoły jazdy. »

PiS: rząd powinien wycofać się z nowelizacji ustawy o PIT

Aktualizacja: 26.07.2012

Posłowie PiS zaapelowali do rządu, by wycofał się z forsowania projektu noweli ustawy o PIT. Ich zdaniem rozwiązania w nim zawarte, wbrew deklaracjom autorów, wcale nie przyczynią się do poprawy sytuacji rodzin wielodzietnych. »

Jadąc za granicę warto sprawdzić, gdzie można odzyskać VAT

Aktualizacja: 25.07.2012

Wybierając się za granicę warto sprawdzić, które kraje i na jakich warunkach zwracają polskim turystom VAT za kupione tam towary - przypominają eksperci, wskazując, że z tego tytułu można odzyskać nawet kilkanaście procent wydanych pieniędzy. »

Ustawa umorzeniowa szansą dla małych firm. Już w piątek ma zająć się nią Sejm

Aktualizacja: 26.07.2012

Ustawa umorzeniowa ma uchronić tysiące małych, często jednoosobowych firm, przed koniecznością spłaty zaległości wobec ZUS-u. Zdaniem przedsiębiorców, składek często naliczonych w sposób co najmniej wątpliwy. Jeżeli ustawa przejdzie całą ścieżkę legislacyjną przed sejmowymi wakacjami to jest szansa, że już w październiku nowe prawo wejdzie w życie. »

PO: "nie" dla projektów o związkach partnerskich m.in. przez podatki

Aktualizacja: 24.07.2012

PO tłumaczy, że głosowała przeciw umieszczeniu w porządku obrad Sejmu projektów SLD i Ruchu Palikota o związkach partnerskich ze względu na ich "nieusuwalne wady konstytucyjne". Posłowie PO kwestionują m.in. możliwość wspólnego rozliczania się partnerów z fiskusem. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rorbach

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK