| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nie będzie rewolucji

Nie będzie rewolucji

Księgowi i biegli rewidenci mówią, że zmiany w prawie, które regulują ich pracę, są potrzebne. Wynikają one przede wszystkim ze zmian w prawie międzynarodowym i unijnym. Nie ma jednak mowy o rewolucji.

Chodzi o bezpieczeństwo gospodarcze spółek. – Do tej pory nie ma jednolitych wzorów sprawozdań finansowych. W związku z tym nie można porównywać sprawozdań np. spółek giełdowych. Przy braku takich rozwiązań zasada porównywalności gdzieś się nam rozmywa.

...i na refleksję

Nasi rozmówcy przyznają, że jeśli chodzi o ustawę o rachunkowości, to sytuacja nie jest jeszcze taka zła. – Trzeba obiektywnie powiedzieć, że Polska systematycznie od 1990 r. dostosowuje swoje prawo do dyrektyw, częściowo do MSR-ów, a więc nadchodzące zmiany nie będą miały charakteru rewolucyjnego, tylko porządkujący. Chodzi o to, żeby była pełna zgodność prawa polskiego i unijnego – powiedział prof. Messner.

Z naszej sondy wynika, że środowisko nie obawia się tak bardzo zmian. – Nasi księgowi i biegli są na tyle przygotowani, że to nie będzie dla nich zmiana rewolucyjna – dodaje prezes SKwP. – Przepisy się zmienią, ale jak ktoś pracuje rzetelnie i kompetentnie, to się ich nie obawia – podsumowuje P. Karwowski.

Łukasz Zalewski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK