| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Pamiętajmy o fakturach

Pamiętajmy o fakturach

Kto chce za kilka tygodni w PIT za 2005 r. odliczyć wydatki na internet, ten już teraz musi sprawdzić, czy gromadzi właściwe rachunki. Dla fiskusa liczy się tylko osoba figurująca na fakturze VAT, a nie użytkownik internetu.

Wkrótce PIT-y będziemy wypełniać już po raz czternasty. Za każdym razem jednak, gdy zmieniają się przepisy, np. dotyczące ulg, wielu podatników ma kłopot ze skorzystaniem ze swoich uprawnień. Klasyczne frycowe płacą przede wszystkim ci, którzy zapoznają się z nowościami dopiero przy wypełnianiu formularza. Ponieważ zazwyczaj dzieje się to już po zakończeniu roku podatkowego, niektórych okoliczności nie da się skorygować.

Tak jest z fakturami VAT, niezbędnymi dla dokonania odliczenia. Muszą być one wystawione na podatnika, który chce tego odliczenia dokonać. Tymczasem często zdarza się, że z internetu korzysta inna osoba niż ta, na którą przychodzą faktury (np. małżonek, dzieci).

Zdarza się też, że wielu operatorów dostarcza podatnikowi kilku usług i na wszystkie wystawia faktury, wykazując w nich jedną kwotę obciążenia.

Na zweryfikowanie takich okoliczności zostało już niewiele czasu. Dlatego już teraz trzeba zapoznać się z przepisami, z których praktycznie skorzystać zechcemy po nowym roku.

 Aleksandra Tarka, Zbigniew Biskupski

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK