| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Najpierw zysk, potem podatek

Najpierw zysk, potem podatek

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zainwestowanie w jednostki uczestnictwa funduszy. Dzięki temu firmy mogą liczyć na godziwe zyski. Dodatkową zaletą takich inwestycji jest prosta obsługa księgowa, natomiast podatki odprowadza się jednorazowo po zrealizowaniu zysku.

Najważniejsze w zarządzaniu aktywami firm jest wypracowanie możliwie najwyższych zysków przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej przedsiębiorstwa. Kierownictwa firm mogą inwestować wolne środki w jednostki uczestnictwa funduszy. To one decydują, który z funduszy najlepiej odpowiada ich potrzebom.
– Fundusze to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorstwa forma inwestycji – mówi Małgorzata Góra, prezes Union Investment Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: fundusze oferują satysfakcjonujące przedsiębiorstwa zyski, a dzięki odpowiednio skonstruowanej polityce inwestycyjnej pozwalają efektywnie inwestować krótko-, średnio- i długoterminowo. Dodatkową ich zaletą jest prosta obsługa księgowa, a podatki odprowadza się jednorazowo po zrealizowaniu zysku – nie jak w przypadku transakcji giełdowych, kiedy księgowana jest każda najmniejsza transakcja.

Kusząca giełda

Największych zainteresowaniem przedsiębiorstw cieszą się produkty o najniższym stopniu ryzyka, a jednocześnie posiadające atrakcyjny potencjał zysku.
– Chociaż w okresie hossy największe zyski notują inwestycje powiązane z giełdą, przedsiębiorcy rzadko kiedy decydują się na tak ryzykowne zagospodarowanie swoich środków – wyjaśnia prezes Małgorzata Góra. Wszak krótkoterminowo inwestycja taka mogłaby przynieść stratę. Ale długoterminowo jej potencjał zysku jest niezaprzeczalny.

Asset management

Usługa asset management to doskonałe rozwiązanie dla firm, których statutowo dotyczą ograniczenia dotyczące inwestycji środków własnych w jednostki uczestnictwa funduszy.
Asset management polega na indywidualnym zarządzaniu portfelem firmy, zgodnie z uprzednio zaakceptowaną przez nią strategią i celem inwestycyjnym dopasowanymi dokładnie do bieżącej sytuacji i oczekiwań przedsiębiorstwa.

Doradztwo inwestycyjne

Firmy, które nie chcą powierzać w zarządzanie swoich wolnych środków firmom zewnętrznym i decydują się na samodzielne inwestowanie, mogą liczyć na ekspercką usługę Union Investment, jaką jest doradztwo inwestycyjne.
– Doradztwo inwestycyjne polega na szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji przedsiębiorstwa od strony płynności finansowej, a następnie na zarekomendowaniu na podstawie listy wymagań i oczekiwań pakietu produktów inwestycyjnych, dzięki którym firma może zrealizować swoje cele inwestycyjne. Po stronie przedsiębiorstwa pozostaje decyzja, czy rekomendacja zostanie skonsumowana i znajdzie efekt w rzeczywistych transakcjach nabycia – podsumowuje prezes Małgorzata Góra.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK