| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Konkrety na wiosnę

Konkrety na wiosnę

Projekt ustawy zakładającej weryfikację pracowników służb skarbowych ma być gotowy na wiosnę. Zwolnienie i ponowne zatrudnienie to tylko jeden z wariantów. O projekcie przygotowywanej przez siebie ustawy poseł Artur Zawisza (PiS) mówi teraz niechętnie.

Uspokaja jednak, że likwidacja urzędów, wygaśnięcie umów o pracę urzędników i ponowne ich zatrudnienie to tylko jedna z wersji weryfikacji, którą należy przeprowadzić w aparacie skarbowym.

– Można to zrobić bez łączenia służby celnej i skarbowej czy w ramach struktury niewyodrębnionej ze służby – tłumaczy poseł A. Zawisza. Ujawnił, że w połowie grudnia zostanie powołany zespół, który zajmie się pracą nad projektem ustawy. Projekt ma być gotowy wiosną.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, w tej chwili priorytetem powinna być informatyzacja administracji.

– Poprawi sprawność działania urzędów i ograniczy korupcję – uważa J. Mordasewicz. Jego zdaniem reforma administracji wymaga podwyżek wynagrodzeń dla wykwalifikowanych urzędników. Tylko wtedy nie będą odchodzić do sektora prywatnego.

– Bardzo zależy nam na tym, by po drugiej stronie stał fachowiec. W urzędach, które zatrudniają osoby kompetentne, rzadziej dochodzi do konfliktów urzędników z przedsiębiorcami – dodaje J. Mordasewicz.
Burza rozpętała się, gdy w listopadzie A. Zawisza ujawnił, że przygotowuje projekt ustawy zakładającej połączenie służb celnych i skarbowych, likwidację urzędów i powołanie jednej struktury. Przeprowadzona przy tej okazji weryfikacja urzędników poprawiłaby jakość pracy urzędów. Plany posła wywołały protest obawiających się zwolnień pracowników służb celnych i skarbowych.

Marcin Musiał


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK