| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Konkrety na wiosnę

Konkrety na wiosnę

Projekt ustawy zakładającej weryfikację pracowników służb skarbowych ma być gotowy na wiosnę. Zwolnienie i ponowne zatrudnienie to tylko jeden z wariantów. O projekcie przygotowywanej przez siebie ustawy poseł Artur Zawisza (PiS) mówi teraz niechętnie.

Uspokaja jednak, że likwidacja urzędów, wygaśnięcie umów o pracę urzędników i ponowne ich zatrudnienie to tylko jedna z wersji weryfikacji, którą należy przeprowadzić w aparacie skarbowym.

– Można to zrobić bez łączenia służby celnej i skarbowej czy w ramach struktury niewyodrębnionej ze służby – tłumaczy poseł A. Zawisza. Ujawnił, że w połowie grudnia zostanie powołany zespół, który zajmie się pracą nad projektem ustawy. Projekt ma być gotowy wiosną.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, w tej chwili priorytetem powinna być informatyzacja administracji.

– Poprawi sprawność działania urzędów i ograniczy korupcję – uważa J. Mordasewicz. Jego zdaniem reforma administracji wymaga podwyżek wynagrodzeń dla wykwalifikowanych urzędników. Tylko wtedy nie będą odchodzić do sektora prywatnego.

– Bardzo zależy nam na tym, by po drugiej stronie stał fachowiec. W urzędach, które zatrudniają osoby kompetentne, rzadziej dochodzi do konfliktów urzędników z przedsiębiorcami – dodaje J. Mordasewicz.
Burza rozpętała się, gdy w listopadzie A. Zawisza ujawnił, że przygotowuje projekt ustawy zakładającej połączenie służb celnych i skarbowych, likwidację urzędów i powołanie jednej struktury. Przeprowadzona przy tej okazji weryfikacja urzędników poprawiłaby jakość pracy urzędów. Plany posła wywołały protest obawiających się zwolnień pracowników służb celnych i skarbowych.

Marcin Musiał


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK