| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiany w CIT. Nowe zasady nadzoru nad funduszami inwestycyjnymi

Aktualizacja: 20.09.2011

Sejm poparł poprawki Senatu do nowelizacji ustaw o funduszach inwestycyjnych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. Wprowadza ona nowe zasady nadzoru nad zamkniętymi funduszami emitującymi certyfikaty inwestycyjne wyłączone z obrotu na rynku regulowanym. »

MF: nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły ewidencję dochodów

Aktualizacja: 16.09.2011

Ministerstwo Finansów nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły zamiast podatników ewidencję dochodów i kosztów działalności gospodarczej - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Płaca minimalna w wysokości 50 proc. średniego wynagrodzenia - projekt ustawy

Aktualizacja: 16.09.2011

Sejm opowiedział się za kontynuowaniem prac nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Zakłada on stopniowe podwyższanie płacy - do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

ZUS pomoże wypełnić dokumenty rodzicowi, który zatrudni nianię

Aktualizacja: 15.09.2011

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. »

Rencista socjalny będzie mógł zarobić 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia

Aktualizacja: 14.09.2011

Nowelizacja ustawy o rencie socjalnej przewiduje, że osoby pobierające rentę socjalną będą mogły zarobić, bez utraty tego świadczenia, do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie jest to 30 proc. »

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wyniesie 1500 zł

Aktualizacja: 13.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Uproszczenie zasad ustalania różnic kursowych

Aktualizacja: 12.09.2011

Najnowsza nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych wprowadza zasadę, że przy ustalaniu różnic kursowych w przypadku otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań oraz sprzedaży lub kupna walut obcych uwzględniane mają być ich kursy faktycznie zastosowane. »

Zniesienie deklaracji PIT i elektroniczne konta podatkowe

Aktualizacja: 14.09.2011

Zniesienie obowiązku składania deklaracji PIT, wprowadzenie elektronicznych kont podatkowych - takie propozycje zmian w systemie podatkowym przedstawia Platforma Obywatelska. Prof. Witold Modzelewski nazwał zniesienie deklaracji PIT pomysłem "absurdalnym", a dr Irena Ożóg uważa go za ciekawy. »

Sejm zajmie się ustawą o wynagrodzeniu minimalnym

Aktualizacja: 09.09.2011

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, 15-16 września, posłowie zajmą się zgłoszonym przez NSZZ "Solidarność" projektem ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. »

Górnicze spółki nie zapłacą podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 16.09.2011

Wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości - orzekł Tryunał Konstytucyjny. Przedstawiciele górniczych spółek liczą, że orzeczenie będzie przełomem w sporach kopalń z gminami odnośnie opodatkowania podziemnych wyrobisk. »

Dokumenty ubezpieczeniowe bez NIP

Aktualizacja: 09.09.2011

ZUS poinformował, że numer NIP wychodzi z użytku jako identyfikator osoby ubezpieczonej. Pozostaje natomiast podstawowym identyfikatorem płatnika składek. »

Nowe wzory formularzy na platformie ePUAP

Aktualizacja: 08.09.2011

Ministerstwo Finansów poinformowało, że opublikowano nowe wzory dokumentów w repozytorium CRD na platformie ePUAP. »

Sprawa podatku od wyrobisk w TK. Kopalnie mogą zapłacić 1,4 mld zł zaległego podatku

Aktualizacja: 09.09.2011

13 września sprawa zasadności obłożenia podziemnych wyrobisk kopalń podatkiem od nieruchomości będzie przedmiotem rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym. Przedstawiciele górniczych spółek nie spodziewają się jednak przełomu w sporze z samorządami. »

Zmiany w działalności lobbingowej

Aktualizacja: 06.09.2011

Dnia 1 września 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, która wprowadziła zmiany w zakresie działalności legislacyjnej Rady Ministrów, mające związek z lobbingiem politycznym. »

Belgia może razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek CIT

Aktualizacja: 07.09.2011

Belgia wraz z Beneluksem powinny razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek od przedsiębiorstw - uważa minister finansów Belgii Didier Reynders. Przekonuje, że odpowiedzią na kryzys musi być głębsza integracja europejska, co oznacza więcej federalizmu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Pasierbek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »