| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kasy rejestrujące - zmiany od 1 września 2011 r.

Aktualizacja: 07.09.2011

Od 1 września 2011 r. weszły w życie kolejne zmiany w ustawie o VAT. »

Większe możliwości wnioskowania o interpretację ogólną zwiększą bezpieczeństwo podatników

Aktualizacja: 26.08.2011

Zwiększenie liczby wydawanych interpretacji ogólnych przełoży się na wzrost wiedzy i świadomości podatników oraz ujednolicenie praktyki organów administracji skarbowej, czyli bezpieczeństwo prawne i wzrost zaufania do organów państwa. Projektowany w ramach ustawy deregulacyjnej bis przepis, jako instrument zwiększający bezpieczeństwo prawne podatników w warunkach niestabilnego prawa podatkowego, jest bardzo potrzebny – piszą eksperci BCC. »

Od 31 sierpnia 2011 r. nie tylko rodzina na swoim

Aktualizacja: 31.08.2011

Dnia 31 sierpnia 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wprowadzi zmiany w zasadach stosowania dopłat do oprocentowania kredytów udzielanych na zakup lokalu mieszkalnego, budowę i zakup domu jednorodzinnego albo wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej (czyli rządowego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych „Rodzina na Swoim”). »

Lokaty długoterminowe bez podatku Belki?

Aktualizacja: 29.08.2011

Odsetki i inne przychody z rachunków i lokat długoterminowych oraz obligacji powinny być zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych - uważa wicepremier Waldemar Pawlak. Minister gospodarki przedstawił taką propozycję ministrowi finansów. »

Zmiana umowy podatkowej z Maltą

Aktualizacja: 26.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji zmian w polsko-maltańskiej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania i uchylaniu się od podatku - poinformowała Kancelaria Prezydenta. »

W 2012 r. wzrosną maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych

Aktualizacja: 26.08.2011

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną od 2012 r. o 4,2 proc. - przewiduje opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt obwieszczenia w tej sprawie. To skutek inflacji w pierwsze połowie 2011 r. »

Kompania Węglowa zadowolona ze zmian w podatku akcyzowym

Aktualizacja: 26.08.2011

Wprowadzenie jasnego systemu naliczania podatku akcyzowego na węgiel kamienny oraz rozszerzenie katalogu zwolnień od tego podatku, to korzystne zmiany, które m.in. zapobiegną znacznemu wzrostowi cen węgla od przyszłego roku - oceniają przedstawiciele Kompanii Węglowej. »

Francja chce opodatkować bogatych

Aktualizacja: 25.08.2011

Francja zmniejszyła prognozowany wzrost gospodarczy i oznajmiła, że będzie starać się o 11 mld euro dodatkowych wpływów w budżecie na 2012 rok, aby sprostać ograniczeniu deficytu. Opodatkuje też tymczasowo bogatych. »

Pracodawcy chcą elastycznego czasu pracy

Aktualizacja: 24.08.2011

Utrzymanie możliwości przedłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy oraz ustalania indywidualnego czasu pracownika na zasadach ruchomego czasu pracy proponuje PKPP Lewiatan. Te i inne rekomendacje, przygotowane przez organizację pracodawców, mogą uchronić polską gospodarkę przed silnym spowolnieniem. »

ZUS wstrzymał wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę 75,5 mln zł

Aktualizacja: 24.08.2011

W pierwszej połowie roku, po kontroli zwolnień lekarskich Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał lub zawiesił wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę blisko 75,5 mln złotych - wynika z komunikatu ZUS. »

MF: powrót do 40 proc. i 30 proc. progów PIT dałby tylko 1,5 mld zł

Aktualizacja: 24.08.2011

Powrót do 40 proc. i 30 proc. progów PIT dałby budżetowi tylko 1,5 mld zł, tymczasem propozycje SLD dotyczące służby zdrowia kosztowałyby państwo znacznie więcej - uważa minister finansów Jacek Rostowski. Rząd nie godzi się też na obniżenie akcyzy na paliwa. »

O interpretację ogólną będzie mógł wystąpić każdy

Aktualizacja: 24.08.2011

Projekt ustawy deregulacyjnej bis przewidywał możliwość wnioskowania o wydanie interpretacji ogólnej przez reprezentatywną organizację związkową lub organizację pracodawców. Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne Państwo” dokonała zmiany, dzięki której wniosek taki będzie mógł wystosować każdy podmiot. W opinii Pracodawców RP nie jest to dobry pomysł. »

1 września wchodzi w życie ustawa likwidująca NIP

Aktualizacja: 24.08.2011

W Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników, która likwiduje od 1 stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Natomiast już od 1 września 2011 r. ma ruszyć Centralny Rejestr Podmiotów - Krajowa Ewidencja Podatników. »

Obecny Sejm był hojniejszy dla bogatszych rodzin niż poprzedni

Aktualizacja: 23.08.2011

Korzyści dla rodzin wprowadzone przez Sejm V-tej kadencji w małym stopniu zależały od ich zamożności, z kolei zmiany wprowadzone przez Sejm VI-tej kadencji były korzystniejsze dla rodzin bogatszych - wynika z raportu Fundacji Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA. »

Miliardowe oszczędności dzięki ustawie o redukcji obowiązków informacyjnych

Aktualizacja: 22.08.2011

Oszczędności rzędu trzech miliardów złotych rocznie dla obywateli i firm da przyjęta 19 sierpnia przez Sejmu ustawa o redukcji obowiązków informacyjnych - oświadczył wicepremier Waldemar Pawlak. Podkreślał, że posłowie byli w głosowaniu niemal jednomyślni. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gajewska – Cygan

Właścicielka i dyrektor zarządzającym w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »