| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dobrowolne fundusze emerytalne nie zapłacą VAT

Aktualizacja: 25.11.2011

Dobrowolne fundusze emerytalne będą zwolnione z podatku VAT - zakłada projekt rozporządzenia opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. »

W 2012 r. nie uda się uniknąć podatku Belki

Aktualizacja: 23.11.2011

W przyszłym roku nie uda się uniknąć podatku Belki od zysku z lokat bankowych - wynika z przyjętego przez rząd projektu ustawy okołobudżetowej. Tymczasem banki już przygotowują nowe rozwiązania antypodatkowe, by nie stracić klientów. »

Nowe wzory deklaracji PIT-28, PIT-16A, PIT-19A

Aktualizacja: 30.11.2011

Od 1 stycznia 2012 r. obowiązywać będą nowe wzory deklaracji PIT dla ryczałtowców (PIT-28, PIT-16A, PIT-19A). »

Podwyżka akcyzy na diesla i tytoń

Aktualizacja: 25.11.2011

Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej, która przewiduje m.in. podwyżkę akcyzy na diesla i tytoń, a także likwidację tzw. lokat antybelkowych. »

Czy eksmisja dłużników będzie bardziej skuteczna?

Aktualizacja: 21.11.2011

W dniu 16 listopada 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego. Wprowadziła ona dość istotne zmiany w zakresie egzekwowania orzeczonego wyrokiem sądowym obowiązku opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych przez dłużnika, czyli tzw. eksmisji. »

MF planuje opodatkowanie gazu ziemnego i ropy

Aktualizacja: 25.11.2011

Resort finansów planuje opodatkowanie nie tylko gazu łupkowego, ale także wydobycia gazu ziemnego i ropy - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu finansów Magdalena Brzoza. »

Podniesienie składki rentowej, czyli wzrost kosztów pracy

Aktualizacja: 21.11.2011

Zapowiedziany przez premiera pomysł podniesienia o 2 pkt. proc. składki rentowej w części opłacanej przez pracodawcę spowoduje dalszy wzrost pozapłacowych kosztów zatrudnienia. »

Na propozycji premiera polska rodzina może stracić 1384 zł

Aktualizacja: 21.11.2011

Premier Donald Tusk w swoim exposé przedstawił plan działań rządu, a w nim likwidację ulgi na Internet, zmiany w uldze prorodzinnej oraz częściowe zniesienie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów. 3-osobowa rodzina mogłaby stracić w wyniku tych zmian 1384 zł. Jeśli rodzice wykonują ponadto atrakcyjnie opodatkowaną pracę twórczą, w ciągu roku ich dochód mógłby zmaleć o kilka tysięcy złotych. »

Zmiany w przepisach dotyczących firm transportowych

Aktualizacja: 21.11.2011

4 grudnia zacznie w Polsce obowiązywać pakiet trzech unijnych rozporządzeń regulujących zasady prowadzenia firm transportowych. Eksperci Deloitte ostrzegają, że wciąż nie ma zmian w polskich przepisach, które dostosowałyby polskie prawo do nowych wymagań. »

Premier zapowiedział zmiany w ulgach

Aktualizacja: 18.11.2011

Premier Donald Tusk w swoim expose, wygłaszanym w piątek w Sejmie, zapowiedział m.in. zmiany w uldze prorodzinnej, likwidację ulgi internetowej, zmiany w becikowym, podniesienie składki rentowej, zmiany w kosztach uzyskania przychodów dla umów autorskich. »

Fiskus cię e-skontroluje

Aktualizacja: 25.11.2011

W I półroczu 2011 r. w niektórych urzędach skarbowych przeprowadzono dwa razy więcej e-kontroli niż w całym 2010 r. W wielu przypadkach ich skuteczność jest większa niż przy prowadzeniu czynności tradycyjnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Ośmiu sędziów NSA nie zgadza się z uchwałą w sprawie pakietów

Aktualizacja: 25.11.2011

Nie zgadzamy się zarówno z tezą, jak i z uzasadnieniem uchwały podjętej 24 października - napisało ośmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego w zdaniu odrębnym do głośnej uchwały tego sądu dotyczącej opodatkowania pakietów medycznych. »

Rostowski ponownie ministrem finansów

Aktualizacja: 18.11.2011

Premier Donald Tusk ponownie powierza stanowisko ministra finansów Jackowi Rostowskiemu. »

Składka dla rolników mających powyżej 15 ha - 18,72 zł

Aktualizacja: 17.11.2011

Składka zdrowotna rolników i domowników z gospodarstw, które przekraczają 15 hektarów wyniesie 18,72 zł miesięcznie. Składki za rolników, którzy mają mniejsze gospodarstwa, i ich domowników będzie opłacało państwo - przewiduje projekt przygotowany przez PSL. »

Fundusze udzielające pożyczek płacą podatek od odsetek i opłat

Aktualizacja: 15.11.2011

Fundusz udzielające pożyczek ze środków unijnych muszą płacić podatek od odsetek, prowizji i opłat, które pobierają od beneficjentów tej pomocy, bo zwolnione z opodatkowania jest tylko unijne dofinansowanie - wyjaśnił wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »