| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dobrze wypełniony PIT, szybki zwrot nadpłaty

Dobrze wypełniony PIT, szybki zwrot nadpłaty

Osoby, które zgromadzą wszystkie niezbędne informacje o dochodach i wydatkach uprawniających do odliczeń, będą mogły złożyć swój PIT już w pierwszych dniach stycznia.

Najszybciej powinny rozliczyć się osoby korzystające z ulg, które wykażą w rocznym zeznaniu PIT nadpłatę podatku. Im wcześniej złożą zeznanie, tym szybciej otrzymają zwrot pieniędzy z urzędu skarbowego. Warto pamiętać, że rozliczając się z dochodów osiągniętych w 2005 roku, już po raz ostatni odliczymy wydatki związane z ulgą remontową. Po raz pierwszy natomiast skorzystamy z ulgi związanej z dostępem do internetu. Formularze potrzebne do rozliczenia można już pobrać zarówno z urzędów skarbowych, jak i stron internetowych Ministerstwa Finansów.

Pamiętajmy jednak, że do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego niezbędne są szczegółowe dane o uzyskanych dochodach. Dlatego dla pracowników ważne jest otrzymanie od pracodawców PIT-11/8B, czyli informacji o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek. Na przesłanie tych formularzy pracodawcy mają czas do końca lutego. Można jednak prosić pracodawcę o szybsze wydanie tego formularza.

Gazeta Prawna chce pomóc podatnikom w rozliczeniach za 2005 roku. Przez tydzień będziemy doradzali, jak uniknąć błędów i prawidłowo wypełnić PIT-y.

 
Krzysztof Tomaszewski 

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »