| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wniosek o zwrot VAT zapłaconego w innym kraju UE

Aktualizacja: 27.09.2011

30 września 2011 r. upływa termin składania wniosków o zwrot VAT zapłaconego w innych krajach UE. »

Niższe dochody z podatku akcyzy na węgiel

Aktualizacja: 27.09.2011

Najbardziej istotna zmiana w projekcie budżetu na 2012 r. dotyczy obniżenia dochodów, które były przewidywane z nowego podatku akcyzy na węgiel - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. »

Od 1 października e-deklaracje akcyzowe i podatku od gier

Aktualizacja: 26.09.2011

Od 1 października 2011 r. podatnicy będą mogli składać drogą elektroniczną deklaracje dotyczące podatku akcyzowego np. od piwa i deklaracje podatku od gier - informuje resort finansów. Liczba e-deklaracji zostanie rozszerzona 1 stycznia 2012 r. »

Wspólnoty mieszkaniowe zwolnione z VAT

Aktualizacja: 27.09.2011

Ministerstwo Finansów wydało rozporządzenie wprowadzające m.in. zwolnienie z VAT dla wspólnot mieszkaniowych w zakresie rozliczania mediów związanych z utrzymaniem poszczególnych lokali wykorzystywanych wyłącznie na cele mieszkaniowe. »

"Ruch oporu" przeciw podatkom: "Nie płacę"

Aktualizacja: 26.09.2011

"Nie płacę" - brzmi coraz popularniejsze hasło sprzeciwu wobec nowych, dodatkowych podatków wprowadzanych w Grecji by walczyć z deficytem i długiem publicznym. Ten "ruch oporu" jednoczy różne oddalone od siebie środowiska, co skrzętnie wykorzystują politycy. »

Wiele bardzo bogatych prostytutek nie płaci podatku

Aktualizacja: 21.09.2011

Włoska policja skarbowa ogłosiła raport, z którego wynika, że co najmniej setka prostytutek pracujących w najbogatszej, północno-wschodniej części kraju nie płaci podatku od swej działalności zawodowej, chociaż mają luksusowe wille i samochody. »

Zwrot VAT od paliwa dla komunikacji publicznej?

Aktualizacja: 22.09.2011

PSL zachęca do przesiadania się z samochodów do środków komunikacji zbiorowej. Ludowcy postulują, by rozważyć zwrot podatku VAT od paliwa kupowanego przez przewoźników publicznych. »

Spłata kredytu walutowego bez spreadu - czy coś się rzeczywiście zmieniło?

Aktualizacja: 21.09.2011

Wielu Polaków w chwili obecnej posiada kredyty zaciągnięte w obcej walucie, najczęściej we franku szwajcarskim. Związane jest to przede wszystkim z bardzo niską ceną franka szwajcarskiego w poprzednich latach, co powodowało, że kredyt we frankach szwajcarskich był wówczas bardziej opłacalny od tego w „złotówkach”. »

Nowe wzory deklaracji w podatku od spadków i darowizn

Aktualizacja: 22.09.2011

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego wzory zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych (SD-Z2) oraz w sprawie zeznania podatkowego o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (SD-3). »

Nowy podatek zamiast abonamentu?

Aktualizacja: 20.09.2011

Zastąpienie abonamentu tzw. opłatą audiowizualną, którą wnosić miałby niemal każdy podatnik - zakłada projekt zmian w funkcjonowaniu mediów publicznych. »

Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 19.09.2011

Minister Skarbu Państwa może udzielić wsparcia niebędącego pomocą publiczną przedsiębiorcom publicznym i prywatnym działającym na rynku nie mniej niż 3 pełne lata obrotowe, bez względu na ich wielkość (mały, średni lub inny przedsiębiorca). »

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca września

Aktualizacja: 16.09.2011

Producenci rolni do 30 września mają czas na złożenie wniosku o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej. »

Podatek Buffetta, czyli nowy podatek dla bogatych

Aktualizacja: 20.09.2011

Prezydent Barack Obama zamierza zaproponować nowy podatek dla osób uzyskujących rocznie dochody powyżej 1 mln dolarów - ujawniły źródła oficjalne w Waszyngtonie. »

Sejm przyjął ustawę deregulacyjną bis

Aktualizacja: 19.09.2011

16 września 2011 r. Sejm po poprawkach Senatu przyjął ustawę o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawę deregulacyjną bis. »

Eksperci apelują o korzystanie e-faktur

Aktualizacja: 16.09.2011

Przedsiębiorcy powinni zachęcać swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur – apelują eksperci z PKPP Lewiatan. Pod tym względem Polska zostaje wciąż daleko w tyle za krajami Europy Zachodniej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Prawnik w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »