| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jaki termin zwrotu VAT

Jaki termin zwrotu VAT

Zmianę regulacji dotyczących zwrotu VAT zaproponowano w projekcie nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Projekt opracowali eksperci działający w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan (PKPP Lewiatan).

Zmiany związane ze zwrotem podatku proponuje się poprzez wprowadzenie jednego terminu zwrotu (60 dni) we wszystkich przypadkach występowania o zwrot nadwyżki podatku naliczonego przez podatnika oraz umożliwienie korzystania z przyśpieszonego zwrotu (25 dni). Jednocześnie propozycja zawiera eliminację zaliczkowego zwrotu dla podatników, którzy nie rozpoczęli jeszcze wykonywania działalności opodatkowanej ze względu na wprowadzeniu w art. 87 tych samych zasad otrzymywania zwrotu dla wszystkich podatników

Projekt ponadto zakłada wykreślenie przepisu dotyczącego braku prawa do odliczenia VAT, gdy wydatek nie stanowi kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, w przypadku importu usług z rajów podatkowych oraz nabycia usług noclegowych. Proponuje się również likwidację kaucji gwarancyjnej, wprowadzenie regulacji pozwalających na uwzględnienie podatku naliczonego w trakcie kontroli, a także rozszerzenie ulgi na złe długi w przypadku należności, których nieściągalność została uprawdopodobniona.
Prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz przekazała projekt nowelizacji ustawy o VAT minister finansów Teresie Lubińskiej.

Krzysztof Tomaszewski


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK