| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wnioski o ulgi transportowe po staremu

Wnioski o ulgi transportowe po staremu

Wnioski o udzielanie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych dla prowadzących działalność w sektorze transportu będą do 1 maja 2007 r. rozpatrywane na starych zasadach.

Od 1 września 2005 r. obowiązują znowelizowane przepisy Ordynacji podatkowej dotyczące udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. Wprowadziła je ustawa z dnia 30 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 143, poz. 1199). Jednak zmiany te nie objęły wszystkich podatników.Na mocy art. 26 par. 2 nowelizacji do dnia 1 maja 2007 r. wobec podatników prowadzących działalność związaną z transportem nie stosuje się nowych zasad określonych dla odraczania i umarzania podatków. A wnioski o udzielanie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych podlegają rozpatrzeniu odpowiednio na podstawie starych przepisów obowiązujących do 31 sierpnia 2005 r. Powinien o tym pamiętać zwłaszcza gminny organ podatkowy, którym dla podatków i opłat lokalnych jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). Umarzając zaległy podatek lub odmawiając takiego umorzenia, wniosek podatnika powinien być rozpatrywany na podstawie już nieobowiązujących przepisów Ordynacji podatkowej.Warto wiedzieć więc, że składając wniosek o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu zapłaty podatku lub zaległości podatkowej organ podatkowy będzie działał w oparciu o przepisy art. 48 par. 1 pkt 1 i 2 Ordynacji podatkowej obowiązujące do 31 sierpnia 2005 r. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do podatników podatku od środków transportowych.Hanna Kmieciak

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy BIK Brokers. Absolwent wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1992-95 jeden z organizatorów i założycieli sieci restauracji KFC, Pizza Hut i Taco Bell należącej do PepsiCo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »