| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Są już pierwsze zeznania

Są już pierwsze zeznania

Do urzędów skarbowych w całej Polsce trafiają pierwsze zeznania podatkowe za 2005 rok. Na razie nie ma kolejek. Urzędy rozpoczęły jednak akcje informacyjne, pomagają też w wypełnianiu PIT. Gdy liczba zeznań się zwiększy, urzędnicy deklarują wydłużenie godzin pracy.

Grażyna Piechota z Izby Skarbowej w Katowicach oceniła, że nasilenie w składaniu PIT-ów – jak w latach poprzednich – nastąpi dopiero od połowy marca. Związane jest to również z faktem, że do końca lutego pracodawcy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła informacje o wysokości uzyskanych dochodów za rok poprzedni.

Wydłużenie pracy

Naczelnicy urzędów skarbowych w całej Polsce planują, w razie potrzeby, wydłużenie pracy urzędów.
– W kwietniu i 2 maja będzie przedłużany czas pracy w urzędach skarbowych. Informacje o tym będą podawane w środkach masowego przekazu i w widocznym miejscu w urzędzie skarbowym – przekonywała Maria Bojczuk z Izby Skarbowej w Kielcach.
Pracownicy urzędów skarbowych deklarują także dodatkową pomoc dla osób niepełnosprawnych.
– Wzorem roku ubiegłego planujemy wystąpić z inicjatywą zorganizowania specjalnych dyżurów dla osób niewidomych i słabo widzących – powiedziała Magdalena Kobos z Izby Skarbowej w Krakowie. W Pomorskiem formularze zeznań zostaną dostarczone do zakładów zatrudniających osoby niepełnosprawne i inwalidów. W szczególnych przypadkach przewidywana jest możliwość dostarczenia formularzy zeznań osobiście przez pracowników urzędu oraz udzielenie instruktażu wypełnienia zeznania w miejscu zamieszkania osobom starszym lub niepełnosprawnym.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Szukaj informacji na stronach izb skarbowych

W związku z akcją rozliczeń rocznych izby skarbowe zamieszczają na swoich stronach internetowych informacje pomocne przy wypełnieniu PIT za 2005 rok. Ze stron tych można pobrać formularze podatkowe, załączniki do nich, a także broszury informacyjne. Są też porady podatkowe oraz przykłady wypełnionych zeznań. Poniżej podajemy adresy internetowe izb z odesłaniem do przygotowanych poradników.
Izba Skarbowa w Gdańsku
Informacja o przebiegu akcji rozliczeń: http://www.is.gdansk.pl/news.php?id=292
Izba Skarbowa w Olsztynie
Punkty informacyjne w sprawie zwrotu VAT: http://www.olsztyn.is. gov.pl/portal/index.php?option=content&task=view&id=1272&Itemid=
Izba Skarbowa w Białymstoku
Poradnik o rozliczeniu za 2005 rok http://www.is.biaman.pl/index.php? option=content&task=view&id=243&Itemid=65
Izba Skarbowa w Poznaniu
Opodatkowanie dochodów z pracy za granicą: http://www.is.poznan.pl/modules/Komunikaty/Dokumenty/dochody z pracy w UE.pdf
Izba Skarbowa w Bydgoszczy
Uruchomiono telefoniczny punkt informacyjny w zakresie rozliczania PIT za 2005 rok: http://www.izba-skarbowa.bydgoszcz.pl/index.php?option=com content&task=view&id=636&Itemid=1
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK