| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Europejski Kodeks Cywilny - za czy przeciw?

Aktualizacja: 31.05.2011

Czy wprowadzenie jednego kodeksu cywilnego dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej jest w ogóle możliwe i potrzebne? »

Bezpłatne porady prawne bez VAT

Aktualizacja: 16.06.2011

Ministerstwo Finansów uznało, że działania podjęte przez adwokatów podczas dnia bezpłatnych porad nie muszą być objęte ewidencjonowaniem za pomocą kas fiskalnych, prawnicy nie muszą też odprowadzać podatku VAT od tych porad. »

Mandat karny za wykroczenie skarbowe można zapłacić kartą

Aktualizacja: 31.05.2011

Zmieniły się zasady nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe. Nowe regulacje wprowadzają m.in. możliwość opłacenia mandatu za pomocą karty płatniczej. »

Ustawa o likwidacji barier administracyjnych

Aktualizacja: 01.06.2011

W Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Założenia ustawodawcy są takie: zlikwidować bądź co najmniej uprościć procedury administracyjne, które dla wielu przedsiębiorców pozostają uciążliwe, czasochłonne i często też kosztowne. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca 2011 r. »

Asysta w prowadzeniu działalności - nowy program PARP dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 31.05.2011

Przedsiębiorcy za niewielką odpłatnością będą mogli skorzystać z usług doradczych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchamia nowy program pomocowy dla przedsiębiorców – Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. »

Ułatwienia podatkowe dla drobnych producentów win

Aktualizacja: 31.05.2011

Resort finansów nie przewiduje wprowadzenia ułatwień podatkowych dla drobnych producentów win, ale kwestia ta jest "przedmiotem stałej uwagi" - poinformował w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów, szef Służby Celnej Jacek Kapica. »

Procedury dla biur rachunkowych - sprawozdanie z kontroli za 2010 r.

Aktualizacja: 27.05.2011

Do 22 kwietnia 2010 r. podmioty, na które zostały nałożone obowiązki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (m.in. biura rachunkowe), miały obowiązek przygotowania się do stosowania nowych regulacji. W kwietniu 2011 r. GIIF opublikował sprawozdanie dotyczące m.in. wyników kontroli wykonania tych obowiązków w 2010 r. »

Rząd wprowadza podatek bankowy

Aktualizacja: 30.05.2011

Wpływy z tzw. podatku bankowego wyniosą 500-700 mln zł netto rocznie, a opłata obejmie banki krajowe, oddziały instytucji kredytowych, oddziały banków zagranicznych oraz SKOK-i - wynika z założeń do projektu ustawy. »

Nowe zasady refundacji składek niepełnosprawnemu przedsiębiorcy

Aktualizacja: 31.05.2011

Od 1 czerwca 2011 r. składki emerytalne i rentowe będą zwracane w całości jedynie niepełnosprawnemu przedsiębiorcy ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Jest to efekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. »

Stare wzory deklaracji VAT można stosować dłużej

Aktualizacja: 27.05.2011

Stare wzory deklaracji VAT (określone rozporządzeniem z 28 listopada 2008 r.) będzie można stosować również do rozliczenia za ostatni okres rozliczeniowy 2011 r. »

Kara grzywny za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 27.05.2011

Nowelizacja ustawy o odpadach, którą na ostatnim posiedzeniu przyjął Sejm, przewiduje wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach. »

Czeski rząd przyjął projekt podwyższenia stawek VAT

Aktualizacja: 27.05.2011

Czeski rząd przyjął w ostatnią środę projekt podwyższenia podatku VAT, co ma zostać zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch lat. »

E-myto ruszy zgodnie z planem 1 lipca 2011 r.

Aktualizacja: 26.07.2011

Ministerstwo Infrastruktury zakłada otwarcie elektronicznego systemu poboru opłat 1 lipca 2011 r. Dzień wcześniej, 30 czerwca zostanie wygaszony system winietowy - poinformował w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. »

Nie będzie powrotu do starych stawek PIT

Aktualizacja: 27.05.2011

Minister finansów Jacek Rostowski wykluczył w czwartek możliwość powrotu do starych stawek PIT i zamrożenia emerytur. »

Uproszczone faktury VAT od 2013 r.

Aktualizacja: 24.05.2011

Jak zapowiada Ministerstwo Finansów, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad przygotowaniem przepisów dotyczących uproszczonych faktur VAT. Nowe regulacje mają obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »