| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm zajmie się ustawą o wynagrodzeniu minimalnym

Aktualizacja: 09.09.2011

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, 15-16 września, posłowie zajmą się zgłoszonym przez NSZZ "Solidarność" projektem ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. »

Górnicze spółki nie zapłacą podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 16.09.2011

Wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości - orzekł Tryunał Konstytucyjny. Przedstawiciele górniczych spółek liczą, że orzeczenie będzie przełomem w sporach kopalń z gminami odnośnie opodatkowania podziemnych wyrobisk. »

Dokumenty ubezpieczeniowe bez NIP

Aktualizacja: 09.09.2011

ZUS poinformował, że numer NIP wychodzi z użytku jako identyfikator osoby ubezpieczonej. Pozostaje natomiast podstawowym identyfikatorem płatnika składek. »

Nowe wzory formularzy na platformie ePUAP

Aktualizacja: 08.09.2011

Ministerstwo Finansów poinformowało, że opublikowano nowe wzory dokumentów w repozytorium CRD na platformie ePUAP. »

Sprawa podatku od wyrobisk w TK. Kopalnie mogą zapłacić 1,4 mld zł zaległego podatku

Aktualizacja: 09.09.2011

13 września sprawa zasadności obłożenia podziemnych wyrobisk kopalń podatkiem od nieruchomości będzie przedmiotem rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym. Przedstawiciele górniczych spółek nie spodziewają się jednak przełomu w sporze z samorządami. »

Zmiany w działalności lobbingowej

Aktualizacja: 06.09.2011

Dnia 1 września 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, która wprowadziła zmiany w zakresie działalności legislacyjnej Rady Ministrów, mające związek z lobbingiem politycznym. »

Belgia może razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek CIT

Aktualizacja: 07.09.2011

Belgia wraz z Beneluksem powinny razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek od przedsiębiorstw - uważa minister finansów Belgii Didier Reynders. Przekonuje, że odpowiedzią na kryzys musi być głębsza integracja europejska, co oznacza więcej federalizmu. »

Nowa definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych - już bez palarni

Aktualizacja: 09.09.2011

Od 6 września 2011 r. obowiązują zmiany w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmieniła się definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych, z katalogu pomieszczeń usunięto palarnie. »

Ostatnie miesiące NIP-u?

Aktualizacja: 05.09.2011

Powyższe pytanie jest aktualne w obliczu wejścia w życie z dniem 1 września 2011 r. znacznej części przepisów nowelizacji ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 171, poz. 1016). »

Kolejna możliwość umorzenia składek dla przedsiębiorczych matek

Aktualizacja: 05.09.2011

Przedsiębiorcze matki uzyskają kolejną możliwość złożenia wniosku o umorzenie zaległości składkowych. Dotychczas wniosek mógł zostać złożony od 1 września 2009 r. do 1 września 2010 r. Obecnie nie ma ograniczenia terminu, w którym wniosek może zostać złożony. »

Zniesienie podatku Belki dla lokat długoterminowych

Aktualizacja: 06.09.2011

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się pomysłem częściowego zniesienia tzw. podatku Belki. Chodzi m.in. o propozycję Ministerstwa Gospodarki, by zwolnić z niego zyski z obligacji skarbu państwa oraz z długoterminowych lokat. »

Rostowski: 2012 r. bez podwyżek podatków

Aktualizacja: 05.09.2011

W 2012 roku nie będzie podwyżek podatków - zadeklarował w poniedziałek minister finansów Jacek Rostowski. »

Fiskus bezlitośnie dusi złomiarzy

Aktualizacja: 02.09.2011

Kontrolerzy skarbowi mogą doprowadzić do zapaści recyklingu. Firmy apelują do ministra finansów o rozsądek - informuje "Puls Biznesu". »

Podatkowy automat dla prostytutek

Aktualizacja: 01.09.2011

W niemieckim mieście Bonn ruszył pionierski projekt, służący ściąganiu podatków od prostytucji. Każdego wieczoru przed rozpoczęciem pracy na ulicy bońskie prostytutki muszą wykupić bilet za sześć euro w specjalnym automacie, przypominającym parkometr. »

Rząd zamyka bramę do raju podatkowego

Aktualizacja: 01.09.2011

Resort finansów wypowiedział wojnę zagranicznym ulgom podatkowym. Polska renegocjowała umowę z Cyprem, teraz na celowniku fiskusa jest Luksemburg, Singapur, Malezja i Indie - stwierdza "Puls Biznesu". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK