| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kolejna możliwość umorzenia składek dla przedsiębiorczych matek

Aktualizacja: 05.09.2011

Przedsiębiorcze matki uzyskają kolejną możliwość złożenia wniosku o umorzenie zaległości składkowych. Dotychczas wniosek mógł zostać złożony od 1 września 2009 r. do 1 września 2010 r. Obecnie nie ma ograniczenia terminu, w którym wniosek może zostać złożony. »

Zniesienie podatku Belki dla lokat długoterminowych

Aktualizacja: 06.09.2011

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się pomysłem częściowego zniesienia tzw. podatku Belki. Chodzi m.in. o propozycję Ministerstwa Gospodarki, by zwolnić z niego zyski z obligacji skarbu państwa oraz z długoterminowych lokat. »

Rostowski: 2012 r. bez podwyżek podatków

Aktualizacja: 05.09.2011

W 2012 roku nie będzie podwyżek podatków - zadeklarował w poniedziałek minister finansów Jacek Rostowski. »

Fiskus bezlitośnie dusi złomiarzy

Aktualizacja: 02.09.2011

Kontrolerzy skarbowi mogą doprowadzić do zapaści recyklingu. Firmy apelują do ministra finansów o rozsądek - informuje "Puls Biznesu". »

Podatkowy automat dla prostytutek

Aktualizacja: 01.09.2011

W niemieckim mieście Bonn ruszył pionierski projekt, służący ściąganiu podatków od prostytucji. Każdego wieczoru przed rozpoczęciem pracy na ulicy bońskie prostytutki muszą wykupić bilet za sześć euro w specjalnym automacie, przypominającym parkometr. »

Rząd zamyka bramę do raju podatkowego

Aktualizacja: 01.09.2011

Resort finansów wypowiedział wojnę zagranicznym ulgom podatkowym. Polska renegocjowała umowę z Cyprem, teraz na celowniku fiskusa jest Luksemburg, Singapur, Malezja i Indie - stwierdza "Puls Biznesu". »

Wszedł w życie tzw. podatek chipsowy

Aktualizacja: 01.09.2011

Od 1 września obowiązuje na Węgrzech tzw. podatek chipsowy od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ma on przynieść budżetowi 74 mln euro rocznie. »

Renciści socjalni będą mogli więcej zarobić

Aktualizacja: 31.08.2011

Od 1 stycznia 2012 roku rencista socjalny będzie mógł zarobić 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia bez ryzyka zawieszenia renty przez ZUS. Obecnie może dorobić tylko 30 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. »

Kasy rejestrujące - zmiany od 1 września 2011 r.

Aktualizacja: 07.09.2011

Od 1 września 2011 r. weszły w życie kolejne zmiany w ustawie o VAT. »

Większe możliwości wnioskowania o interpretację ogólną zwiększą bezpieczeństwo podatników

Aktualizacja: 26.08.2011

Zwiększenie liczby wydawanych interpretacji ogólnych przełoży się na wzrost wiedzy i świadomości podatników oraz ujednolicenie praktyki organów administracji skarbowej, czyli bezpieczeństwo prawne i wzrost zaufania do organów państwa. Projektowany w ramach ustawy deregulacyjnej bis przepis, jako instrument zwiększający bezpieczeństwo prawne podatników w warunkach niestabilnego prawa podatkowego, jest bardzo potrzebny – piszą eksperci BCC. »

Od 31 sierpnia 2011 r. nie tylko rodzina na swoim

Aktualizacja: 31.08.2011

Dnia 31 sierpnia 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wprowadzi zmiany w zasadach stosowania dopłat do oprocentowania kredytów udzielanych na zakup lokalu mieszkalnego, budowę i zakup domu jednorodzinnego albo wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej (czyli rządowego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych „Rodzina na Swoim”). »

Lokaty długoterminowe bez podatku Belki?

Aktualizacja: 29.08.2011

Odsetki i inne przychody z rachunków i lokat długoterminowych oraz obligacji powinny być zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych - uważa wicepremier Waldemar Pawlak. Minister gospodarki przedstawił taką propozycję ministrowi finansów. »

Zmiana umowy podatkowej z Maltą

Aktualizacja: 26.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji zmian w polsko-maltańskiej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania i uchylaniu się od podatku - poinformowała Kancelaria Prezydenta. »

W 2012 r. wzrosną maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych

Aktualizacja: 26.08.2011

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną od 2012 r. o 4,2 proc. - przewiduje opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt obwieszczenia w tej sprawie. To skutek inflacji w pierwsze połowie 2011 r. »

Kompania Węglowa zadowolona ze zmian w podatku akcyzowym

Aktualizacja: 26.08.2011

Wprowadzenie jasnego systemu naliczania podatku akcyzowego na węgiel kamienny oraz rozszerzenie katalogu zwolnień od tego podatku, to korzystne zmiany, które m.in. zapobiegną znacznemu wzrostowi cen węgla od przyszłego roku - oceniają przedstawiciele Kompanii Węglowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK