| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nie wzrosną opłaty za interpretacje podatkowe

Aktualizacja: 12.05.2011

Ministerstwo Finansów wycofało się z pomysłu podniesienia z 40 zł do 1000 zł opłat za wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych - wynika z najnowszej wersji projektu założeń do nowelizacji ordynacji podatkowej. »

Odpowiedzialność majątkowa funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa

Aktualizacja: 16.05.2011

Dnia 17 maja 2011 r. wchodzi w życie ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy za rażące naruszenie prawa. »

Nowe prawo prywatne międzynarodowe

Aktualizacja: 13.05.2011

Dnia 16 maja 2011 r. wchodzi w życie nowa ustawa – Prawo prywatne międzynarodowe, zastępująca dotychczas obowiązującą ustawę z dnia 12 listopada 1965 r. (Dz. U. z 1965 r. Nr 46, poz. 290 ze zm.), która w dużej mierze nie odpowiadała już potrzebom współczesności, związanym m.in. ze wzmożonym międzynarodowym przepływem zarówno ludności, towarów, jak i kapitału. »

Równy VAT na prasę elektroniczną i drukowaną

Aktualizacja: 16.05.2011

W ocenie członków debaty poświęconej barierom w rozwoju kultury, zrównanie stawki VAT na czasopisma elektroniczne i drukowane jest jednym z ważnych czynników zachowania równowagi w sferze czytelnictwa w Polsce. Debata była częścią Kongresu Obywateli Kultury. »

Przedsiębiorcy oceniają pracę urzędów skarbowych

Aktualizacja: 13.05.2011

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. W poprzedniej edycji wyróżniono 78 urzędów skarbowych z całego kraju. »

Sejm skierował do dalszych prac projekt PiS dot. ubranek niemowlęcych

Aktualizacja: 13.05.2011

Sejm skierował w piątek do dalszych prac w komisjach przygotowany przez PiS projekt ustawy o zwrocie rodzinom części wydatków na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Zmiany mają zrekompensować planowany od 2012 r. wzrost VAT na te towary. »

Sejm usunął z ustawy zapis o 3-proc. podatku od zysku z refundacji leków

Aktualizacja: 13.05.2011

Usunięcie z ustawy refundacyjnej kontrowersyjnego zapisu dotyczącego przekazywania przez firmy farmaceutyczne 3 proc. zysku z refundacji leków - to założenie senackiej poprawki, którą w czwartek przyjął Sejm. »

Komisja ds. UE przeciw wspólnej podstawie opodatkowania CIT w Unii

Aktualizacja: 12.05.2011

Według sejmowej komisji ds. UE we wspólnocie europejskiej nie można wprowadzić wspólnej podstawy opodatkowania CIT, bo Unia nie ma prawa podejmowania decyzji w sprawie podatków bezpośrednich. Komisja chce, by Sejm podjął w tej sprawie uchwałę. »

Unijne cła na chiński papier niekorzystne dla Polski

Aktualizacja: 12.05.2011

Wprowadzenie ceł na papier importowany z Azji będzie miało negatywny wpływ na rodzimy rynek drukarski, papierniczy i poligraficzny – uważa Instytut Globalizacji. »

PO przeciw zwrotowi części wydatków na ubranka niemowlęce

Aktualizacja: 13.05.2011

PO złożyła wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu przygotowanych przez PiS i SLD projektów ustaw o zwrocie rodzinom części wydatków na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Zmiany mają zrekompensować planowany na 1 stycznia 2012 r. wzrost VAT na te towary. »

Projekt ustawy deregulacyjnej bis

Aktualizacja: 12.05.2011

Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak przekazał pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów projekt ustawy deregulacyjnej bis - podał w czwartek w komunikacie resort gospodarki. Projekt redukuje obowiązki informacyjne i ogranicza bariery administracyjne. »

Fiskus kontroluje aukcje internetowe

Aktualizacja: 10.05.2011

W ostatnim czasie fiskus nasilił kontrole aukcji internetowych. Niejasne przepisy oraz mało przychylne podejście fiskusa mogą skutkować dla osób prowadzących sprzedaż w internecie kosztownymi sankcjami. »

Od 12 maja 2011 r. wyższe odsetki od zaległości podatkowych

Aktualizacja: 12.05.2011

Od 12 maja 2011 r. podstawowa stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych wynosi 13,5 proc. w stosunku rocznym. Obniżona stawka wynosi 10,13 proc. w stosunku rocznym. »

Zwrot podatku VAT na ubrania dziecięce - dwa projekty

Aktualizacja: 11.05.2011

Sejm, który dzisiaj rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się m.in. przygotowanymi przez kluby PiS i SLD projektami dotyczącymi zwrotu podatku VAT na ubranka dziecięce. »

Wypłaty z kont IKZE będą opodatkowane PIT

Aktualizacja: 11.05.2011

Środki wypłacane z indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) będą opodatkowane PIT jako przychody z innych źródeł – wynika z wyjaśnień Ministerstwa Finansów. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

PORTA KMI POLAND

jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK