| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Od 1 lipca rejestracja firmy przez internet

Aktualizacja: 14.04.2011

Od 1 lipca 2011 r. przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować firmę przez internet. Umożliwi to system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), nad którego wprowadzeniem pracuje Ministerstwo Gospodarki. »

Przepisy dotyczące wspólnych rozliczeń PIT z dziećmi są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 13.04.2011

Zakaz wspólnego rozliczenia podatkowego rodzica z dzieckiem, który z nim nie mieszka, ale ponosi finansowe koszty jego utrzymania nie narusza Konstytucji - uznał Trybunał Konstytucyjny. Tacy rodzice nie mogą więc razem z dzieckiem rozliczać PIT. »

Brak obowiązku składania zgłoszenia rejestracyjnego

Aktualizacja: 13.04.2011

Od 1 kwietnia 2011 r. zostało zmienione rozporządzenie Ministra Finansów z 6 kwietnia 2004 r. w sprawie określenia podatników niemających obowiązku składania zgłoszenia rejestracyjnego. »

Zatrudnienie tylko dla cudzoziemców z prawem pobytu

Aktualizacja: 13.04.2011

Nie będzie można zatrudniać cudzoziemców bez ważnego dokumentu potwierdzającego legalność pobytu w naszym kraju - wynika z przyjętych przez rząd założeń m.in. do projektu ustawy o sankcjach dla podmiotów zatrudniających obywateli państw trzecich. »

Nowy wykaz pytań do egzaminu na doradcę podatkowego

Aktualizacja: 12.04.2011

Komisja Egzaminacyjna do Spraw Doradztwa Podatkowego uchwaliła nowy wykaz pytań i zadań egzaminacyjnych do egzaminu na doradcę podatkowego. »

Najważniejsze zmiany w VAT - broszura MF

Aktualizacja: 11.04.2011

Od 1 kwietnia 2011 r. obowiązują zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług oraz zmiany w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. Ministerstwo Finansów opracowało dla podatników specjalną broszurę omawiającą te zmiany. »

Koniec z limitami udzielanych licencji taksówkarskich

Aktualizacja: 11.04.2011

Dnia 7 kwietnia 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, która zniosła możliwość limitowania liczby udzielanych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką, a tym samym zakłada otwarcie rynku przewozów taksówkowych dla nowych przedsiębiorców. »

Komisja Europejska chce wprowadzić podatek węglowy

Aktualizacja: 11.04.2011

Komisja Europejska chce zmienić sposób opodatkowania energii w UE tak, by uzależnić wysokość podatku m.in. od emisji CO2. Nie wiadomo jeszcze, czy na tzw. podatek węglowy zgodzą się wszystkie kraje Unii. KE ogłosi propozycję w środę. »

Od 11 kwietnia 2011 r. można już składać skargę na przewlekłość postępowania

Aktualizacja: 07.04.2011

11 kwietnia 2011 r. wchodzi w życie ważna nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego oraz Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Pozwala ona skarżyć się na przewlekłość postępowania. »

NSA: niższy VAT na papierosy może być efektem nadużycia prawa

Aktualizacja: 11.04.2011

Jeżeli rozliczenie VAT według metody tzw. struktury zakupów prowadzi do preferencyjnego opodatkowania papierosów, to możemy mieć do czynienia z nadużyciem prawa, o którym mówi Europejski Trybunał Sprawiedliwości - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. »

Znowu utrudnienia dla e-faktur

Aktualizacja: 07.04.2011

Po zmianie przepisów umożliwiających e-fakturowanie bez certyfikowanego podpisu elektronicznego i systemu EDI nadal tylko nieliczni przedsiębiorcy stosują to rozwiązanie. »

3,5 mln zeznań podatkowych przez internet

Aktualizacja: 07.04.2011

Od początku 2011 r. w systemie e-Deklaracje złożono 3,424 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych - poinformowało Ministerstwo Finansów. Wśród nich 464 tys. to najpopularniejsze formularze PIT. Zarówno PIT-ów, jak i innych zeznań podatkowych przesłano w tym roku więcej niż w całym 2010 r. »

Nowe rozporządzenie wykonawcze do ustawy o VAT

Aktualizacja: 07.04.2011

Od 6 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie wykonawcze do VAT. Zmienił się wykaz usług opodatkowanych stawką 0 proc. oraz zakres zwolnień od VAT. »

Koniec ze sprzecznymi interpretacjami podatkowymi

Aktualizacja: 07.04.2011

Izby skarbowe z różnych miast na analogiczne pytania podatników udzielają czasami sprzecznych odpowiedzi. Aby ograniczyć ten problem obywatele i przedsiębiorcy będą mogli występować do Ministra Finansów o zmianę indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych - zapowiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

MF apeluje o ostrożność przy wypełnianiu elektronicznych PIT-ów

Aktualizacja: 06.04.2011

Ministerstwo Finansów apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy używaniu programów firm zewnętrznych do wypełniania i przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AchieveGlobal

Firma szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK