| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sąd polski uwzględni orzeczenie skazujące z UE

Aktualizacja: 10.05.2011

8 maja 2011 r. weszła w życie przeważająca część przepisów nowelizacji ustawy - Kodeks karny, ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz ustawy - Kodeks karny skarbowy, które wprowadzają istotne zmiany w Kodeksie karnym oraz Kodeksie postępowania karnego i w tym zakresie będą przedmiotem niniejszej publikacji. »

Ruszyła rejestracja w systemie opłat za przejazd drogami płatnymi - viaTOLL

Aktualizacja: 26.07.2011

Od 2 maja można rejestrować się i otrzymać urządzenie (viaBOX) pozwalające na elektroniczną opłatę za drogi płatne. Korzytanie z elektronicznego systemu poboru opłat (viaTOLL) będzie obowiązkowe od 1 lipca 2011 r. dla ciężarówek i autobusów. W przyszłym roku z systemu będą mogli korzystać także kierowcy pozostałych pojazdów. »

Opłaty za żłobki pozwolą na stworzenie kolejnych miejsc

Aktualizacja: 06.05.2011

Opłaty za żłobki pozwolą na tworzenie i finansowanie kolejnych miejsc - chcemy zachęcać do tworzenia prywatnych placówek, proponując dotacje do każdego dziecka - powiedział dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy Bogdan Jaskołd. »

Europejska baza danych o wyrobach medycznych zaczyna działać w pełnym zakresie

Aktualizacja: 04.05.2011

Dnia 1 maja 2011 r. weszła w życie Decyzja Komisji z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie europejskiej bazy danych o wyrobach medycznych (Eudamed). »

Koniec ulg w akcyzie dla biopaliw - może być podwyżka cen

Aktualizacja: 04.05.2011

Od 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę, bo producenci będą musieli odprowadzić wyższy podatek. Na korzyść kierowców działa jednak mocny złoty wobec dolara. »

Kary grzywny za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 04.05.2011

Wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach - przewiduje uchwalona na ostatnim posiedzeniu Sejmu nowelizacja ustawy o odpadach. »

Nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

Aktualizacja: 04.05.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Opłatę targową będą płacić właściciele stanowisk na targowiskach innych niż budynki lub ich części. »

Ponad 953 tys. deklaracji PIT wpłynęło przez internet

Aktualizacja: 04.05.2011

953 375 e-deklaracji podatkowych wpłynęło do północy z 2 na 3 maja przez internet - skorygowała wcześniejszą informację o mniejszej liczbie deklaracji rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. O północy w poniedziałek minął termin składania deklaracji za 2010 r. »

Przywrócenie do pracy po bezprawnym zwolnieniu - nowelizacja kodeksu pracy

Aktualizacja: 05.02.2013

Pracownicy należący do związków zawodowych zatrudnieni na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia z pracy będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu pracy, nad którym trwają prace w Sejmie. »

Wynagrodzenia syndyków będą podwyższone o VAT

Aktualizacja: 29.04.2011

Wynagrodzenia syndyków, nadzorców sądowych, zarządców i kuratorów, którzy płacą podatek od towarów i usług, będą podwyższone o kwotę tego podatku - przewiduje uchwalona przez Sejm nowela prawa upadłościowego i naprawczego oraz ustawy o KRS. »

Zmiany w sposobie sponsorowania audycji

Aktualizacja: 28.04.2011

28 kwietnia weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 6 lipca 2000 r. w sprawie sposobu sponsorowania audycji lub innych przekazów (Dz. U. z 2010 r. Nr 249, poz. 1677). »

Zawieszenie działalności bez prowadzenia ksiąg rachunkowych - nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 04.05.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o rachunkowości, zwalniającą przedsiębiorcę zawieszającego działalność m.in. z obowiązku prowadzenia ksiąg - poinformowała kancelaria prezydenta. »

MF: problemy z systemem e-Deklaracje

Aktualizacja: 29.04.2011

Resort finansów przyznaje, że podatnicy, którzy chcą skorzystać z internetowego rozliczenia PIT za 2010 r. mogą mieć kłopoty z wejściem do systemu e-Deklaracje. Problemy z systemem nie zwalniają nas jednak z obowiązku terminowego złożenia deklaracji. »

Mija okres przejściowy stosowania 0-proc. stawki VAT na książki

Aktualizacja: 28.04.2011

30 kwietnia dobiega okres przejściowy stosowania 0-proc. stawki VAT na książki, od 1 maja będą one opodatkowane stawką 5 proc. »

Rozliczenie PIT 2010: Urzędy skarbowe będą otwarte w sobotę

Aktualizacja: 28.04.2011

W najbliższą sobotę 30 kwietnia pracownicy urzędów skarbowych w całym kraju będą pomagać w rozliczeniu podatku za 2010 r. - poinformowało w środę w komunikacie Ministerstwo Finansów. Ponadto 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja urzędy będą pracować dłużej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK