| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Niższe odliczenie VAT dla aut z kratką - niezgodne z prawem

Aktualizacja: 06.12.2010

Ograniczenie odliczenia VAT przy zakupie i leasingu aut z kratką będzie niezgodne z prawem UE - uważa doradca podatkowy z kancelarii Baker & McKenzie Jerzy Martini. Według nowelizacji ustawy o VAT ograniczenie to zacznie obowiązywać w Polsce od 1 stycznia 2011 r. »

Większa swoboda w kodowaniu stawek w kasach fiskalnych

Aktualizacja: 06.12.2010

Większa elastyczności w zakresie zapisywania stawek podatkowych w kasach fiskalnych - takie rozwiązanie przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania. »

MF: VAT na podstawową żywność zostanie na najniższym poziomie

Aktualizacja: 03.12.2010

Nawet w sytuacji ewentualnych podwyżek podatku od towarów i usług, VAT na podstawową żywność zostanie na najniższym możliwym poziomie - zapewniła w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk. »

W okresie zawieszenia firmy przedsiębiorca będzie mógł posiadać status bezrobotnego

Aktualizacja: 06.12.2010

Sejm znowelizował ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Nowela doprecyzowuje przepisy do innych regulacji, w tym m.in. do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Sejm za ograniczeniem odliczenia VAT dla aut z kratką

Aktualizacja: 03.12.2010

Sejm znowelizował ustawę o VAT i ustawę o transporcie drogowym. Nowelizacja przewiduje ograniczenie odliczenia VAT przy zakupie samochodów "z kratką" i znosi odliczenie VAT od paliwa używanego do takich pojazdów. »

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych - warunkowa podwyżka VAT

Aktualizacja: 03.12.2010

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o finansach publicznych. Przewiduje ona m.in. warunkowe podwyżki VAT, gdyby dług publiczny przekroczył poziom 55 proc. PKB. Wprowadza też tzw. regułę wydatkową ograniczającą wzrost niektórych wydatków państwa. »

Nie będzie likwidacji ulgi prorodzinnej i na internet

Aktualizacja: 03.12.2010

Projekt ustawy o finansach publicznych nie przewiduje zapisu, z którego wynikałaby likwidacja ulg prorodzinnej i na internet. Rząd wycofał się z tych propozycji - powiedziała w Sejmie minister pracy Jolanta Fedak. »

KE rozpoczyna dyskusję o reformie VAT - zniknie obniżona stawka?

Aktualizacja: 02.12.2010

Komisja Europejska rozpoczęła debatę o reformie podatku VAT w UE. System wprowadzony 40 lat temu chce przystosować do realiów współczesnej gospodarki i ograniczyć nadużycia. Zastanawia się także, czy ma sens utrzymywanie w krajach obniżonej stawki VAT. »

Dłuższy czas pracy pracowników niepełnosprawnych

Aktualizacja: 02.12.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która zmniejsza dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim, a zwiększa - dla niepełnosprawnych w stopniu znacznym. »

Od 1 stycznia 2011 r. wyższy VAT na ubranka dla niemowląt

Aktualizacja: 21.12.2010

Ministerstwo Finansów zamierza podwyższyć od 1 stycznia 2011 r. VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci. Rozwiązanie takie przewiduje opublikowany przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o VAT. »

Nowe zasady rachunkowości organów podatkowych

Aktualizacja: 01.12.2010

Od 1 stycznia 2011 r. będzie obowiązywały nowe zasady rachunkowości dla organów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego. »

Ustawa wprowadzająca wolne w święto Trzech Króli

Aktualizacja: 01.12.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa wprowadzająca dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. »

Akcyza na papierosy o 4 proc. wyższa

Aktualizacja: 01.12.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza 4-procentową podwyżkę akcyzy na papierosy. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2011 roku. »

Nowe banderole na papierosy w 2011 r.

Aktualizacja: 30.11.2010

Zmiany we wzorach banderol podatkowych na opakowaniach wyrobów tytoniowych. Nowe wzory będa obowiązywać od 2011 r. »

Od maja 2011 r. może zniknąć ulga akcyzowa na biopaliwa

Aktualizacja: 29.11.2010

Od maja 2011 r. może w praktyce zniknąć ulga akcyzowa na biopaliwa - uważa doradca podatkowy Krzysztof Flis. Aby producenci mogli z niej korzystać, udział biokomponentu w paliwie musiałby być 40 razy wyższy niż obecnie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK