| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

E-rejestracja spółki z o. o. już wkrótce

Aktualizacja: 28.02.2011

Istnieje już w Polsce e-sąd i elektroniczne postępowanie upominawcze, tymczasem w Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 3658), który jest kolejnym etapem informatyzacji polskiego obrotu prawnego. Projekt nowelizacji reguluje bowiem elektroniczną drogę zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. »

PJN pyta o sytuację podatkową honorowych dawców krwi

Aktualizacja: 28.02.2011

PJN chce od ministra finansów wyjaśnień w sprawie ulg podatkowych dla honorowych dawców krwi. Według niego, choć Ministerstwo Finansów zapewnia, że w tej sprawie nic się nie zmieniło od trzech lat, to krwiodawcy utrzymują jednak, że nastąpiła niekorzystna dla nich zmiana. »

VAT na prasę: od 1 marca bezwzględnie 5 proc.

Aktualizacja: 02.03.2011

Od 1 marca stawka VAT na wszystkie czasopisma specjalistyczne wynosi 5 proc. Ustawa o VAT (Dz.U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 z późn. zm.), która objęła od 1 stycznia dostawę czasopism specjalistycznych stawką 5-proc., w niektórych przypadkach dopuszczała opodatkowanie 0-proc. »

Koszty działań promocyjnych mogą wzrosnąć o 20 proc.

Aktualizacja: 25.02.2011

Planowane zmiany w sposobie naliczania VAT-u mogą spowodować wzrost kosztów prowadzenia działań promocyjnych nawet o 20 proc. - wskazuje firma Deloitte. Firmy będą musiały rewidować plany marketingowe, by nie przekroczyć budżetów przeznaczonych na promocję. »

Zmiana ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Aktualizacja: 25.02.2011

Dnia 20 stycznia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz niektórych innych ustaw dotycząca przede wszystkim aromatów (środków aromatyzujących). Dla przypomnienia warto dodać, że większość przepisów nowelizacji weszła w życie już 1 marca 2010 roku. »

Podwyżka VAT na odzież i buty dla dzieci od 2012 r.

Aktualizacja: 28.02.2011

Podwyżka VAT na odzież dla niemowląt i ubranka dla dzieci wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r. - Sejm znowelizował ustawę o VAT. Uchwalił też poprawkę PSL, która wprowadza zerową stawkę VAT na usługi portowe. »

Oświadczenie o ubezpieczeniu OC doradców podatkowych

Aktualizacja: 02.03.2011

Do końca lutego doradcy podatkowi składają oświadczenia o zawarciu umowy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. »

MG: projekt ustawy ograniczającej obowiązki informacyjne

Aktualizacja: 25.02.2011

Ponad 3 mld zł rocznie mają zyskać przedsiębiorcy na zaproponowanej przez Ministerstwo Gospodarki redukcji bądź likwidacji uciążliwych obowiązków informacyjnych i barier administracyjnych. Resort przedstawił projekt założeń odpowiedniej ustawy. »

KE wraca do pomysłu ujednolicenia podstawy podatku CIT

Aktualizacja: 24.02.2011

W ramach przeglądu ułatwień dla małych i średnich firm w UE Komisja Europejska wróciła do pomysłu ujednolicenia podstawy opodatkowania od firm CIT. Postulat znalazł się ostatnio w niemieckich propozycjach zacieśniania integracji strefy euro. »

Od 1 marca zmiany w dofinansowaniach z PFRON

Aktualizacja: 24.02.2011

Od 1 marca 2011 r. prawo do emerytury wyklucza możliwość uzyskania dofinansowania z PFRON do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim. »

MF: Na większość usług portowych - zerowa stawka VAT

Aktualizacja: 24.02.2011

Na większość usług portowych obowiązuje zerowa stawka VAT - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Komisja finansów przeciw przyspieszeniu podwyżki VAT

Aktualizacja: 23.02.2011

Wbrew resortowi finansów sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się przeciw przyspieszeniu wejścia w życie podwyżki VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dziecięce oraz za wprowadzeniem zerowego VAT-u na usługi portowe. »

Do 28 lutego rozliczenie roczne w PIT-11

Aktualizacja: 24.02.2011

Zakłady pracy muszą sporządzić i przekazać zatrudnionym informacje PIT-11 za 2010 r. Termin na wywiązanie się z tego obowiązku mija z końcem lutego roku następującego po roku podatkowym. Przygotowanie PIT-11 za 2010 r. musi więc nastąpić najpóźniej w poniedziałek 28 lutego 2011 r. »

Rewolucyjne zmiany w hipotece

Aktualizacja: 22.02.2011

W celu dostosowania przepisów ustawy do realiów gospodarczych, w szczególności zapewnienia, aby hipoteka stała się efektywną i elastyczną formą zabezpieczenia wierzytelności, została uchwalona nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 r., Nr 131, poz. 1075), która weszła w życie w dniu 20 lutego 2011 r. i wprowadziła kilka istotnych zmian w zakresie hipoteki jako prawnej formy zabezpieczenia na nieruchomości. »

Rosnący VAT przerzucili na klientów

Aktualizacja: 24.02.2011

W odpowiedzi na pytanie "Pulsu Biznesu" cztery na pięć małych i średnich firm (dokładnie 79 proc.) potwierdziło, że po podniesieniu stawki VAT podniosło ceny oferowanych produktów, przerzucając podwyżkę podatku na klienta. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK