| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Urzędy pomagają podatnikom

Urzędy pomagają podatnikom

Osoby, które muszą rozliczyć dochody zagraniczne, mogą uzyskać pomoc w urzędzie skarbowym. Można tam znaleźć broszury informacyjne, a także poprosić o wyjaśnienia specjalistę.


– W każdym urzędzie w województwie lubelskim została wyznaczona osoba, która specjalizuje się w tej tematyce i jest w stanie udzielić podatnikom wyczerpujących wyjaśnień – stwierdził Mariusz Olech z Izby Skarbowej w Lublinie.Akcje informacyjne

Ponadto w każdym województwie przeprowadzane są inne dodatkowe akcje informacyjne dotyczące zarobków zagranicznych.


– Urzędy skarbowe oraz Izba Skarbowa w Gdańsku współpracują z mediami w celu dotarcia do jak najszerszego grona podatników poprzez np. organizowanie dyżurów telefonicznych. Ponadto w izbie skarbowej oraz w urzędach skarbowych województwa pomorskiego utworzone zostały punkty informacyjne, gdzie można zasięgać informacji w zakresie rozliczeń PIT za 2005 rok – powiedziała Monika Kopiecka z Izby Skarbowe w Gdańsku.


Z informacji, jakie otrzymaliśmy od Małgorzaty Czartoryskiej z Izby Skarbowej we Wrocławiu wynika, że od stycznia w województwie dolnośląskim urzędnicy poruszają tę problematykę w czasie cotygodniowych dyżurów w Polskim Radio Wrocław.Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK