| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący nowych źródeł finansowania

Aktualizacja: 23.04.2010

Komisja Europejska opublikowała w kwietniu 2010 roku dokument roboczy dotyczący nowych źródeł finansowania budżetów państw członkowskich. Jako możliwe rozwiązania wskazane zostały m.in.: podatek od transakcji finansowych i podatek od emisji CO2. »

26 osób odpowie za wyłudzanie podatku VAT

Aktualizacja: 27.04.2010

26 osób, oskarżonych o fałszowanie dokumentów i wyłudzanie podatku VAT, stanie przed bielskim sądem okręgowym. Rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska powiedziała, że 15 z nich tworzyło grupę przestępczą. »

Piątek jest ostatnim dniem na rozliczenie PIT-ów

Aktualizacja: 30.04.2010

W piątek mija termin rozliczeń z podatku dochodowego od osób fizycznych. Osoby, które dotychczas nie złożyły zeznania, mogą je jeszcze zanieść do urzędu skarbowego, wysłać pocztą albo przez internet. »

Rząd przyjął projekt ustawy o e-podpisach

Aktualizacja: 28.04.2010

Rząd przyjął projekt ustawy o podpisach elektronicznych - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. E-podpisy mają stać się bardziej popularne zarówno w administracji publicznej, jak i w firmach. »

1 proc. na rzecz organizacji przekazuje połowa podatników

Aktualizacja: 28.04.2010

1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) przekazuje ok. połowy podatników - wynika z sondażu TNS OBOP. »

Nowy system identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców

Aktualizacja: 23.04.2010

W kwietniu 2010 roku brytyjskie władze podatkowe przedstawiły projekt nowego systemu identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców. W ten sposób łatwiej będzie zagranicznym rezydentom korzystać z udogodnień przewidzianych w umowach podatkowych. »

Wysokie bezrobocie to efekt wysokiego opodatkowania pracy

Aktualizacja: 26.04.2010

Ekspert Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski uważa, że utrzymujące się wciąż wysokie bezrobocie to efekt wysokiego opodatkowania pracy i utrzymujących się w Polsce barier biurokratycznych dla przedsiębiorstw. »

e-PIT też składa się do właściwego urzędu

Aktualizacja: 26.04.2010

Podatnik, który chce złożyć PIT drogą elektroniczną, musi w zeznaniu wpisać urząd skarbowy według miejsca zamieszkania. Gdy się pomyli, urzędnicy muszą ustalić właściwy urząd i przesłać e-PIT. »

Będzie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym

Aktualizacja: 26.04.2010

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Nowe rozwiązanie pozwala osobom po sześćdziesiątce na przekazanie mieszkania dla banku, za co otrzymają pieniądze – w ratach lub jako jednorazową wypłatę. »

Podatnicy mają czas do piątku na rozliczenie z fiskusem

Aktualizacja: 26.04.2010

W sobotę 24 kwietnia w całym kraju pracowały urzędy skarbowe. Część podatników wykorzystało ten dzień na złożenie rozliczeń podatkowych. Ci, którzy nie zdążyli, mają czas do końca kwietnia. »

Unia Europejska rozpoczęła wdrażanie systemu EMCS

Aktualizacja: 23.04.2010

W kwietniu 2010 roku rozpoczął się pierwszy etap procesu wdrażania w Unii Europejskiej systemu Przemieszczania Wyrobów Akcyzowych EMCS. Polska przyłączy się do tego systemu w styczniu 2011 roku. »

Przedsiębiorcze matki mogą decydować o wysokości zasiłku

Aktualizacja: 23.04.2010

Kobieta w ciąży może założyć firmę i ustalić maksymalną kwotę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. ZUS nie może zmienić jej wysokości, nawet jeśli firma przynosi straty. »

PIT wpłaca się na właściwe konto

Aktualizacja: 23.04.2010

Podatnik, który dopłaca PIT z rozliczenia za 2009 rok, musi kwotę wynikającą z zeznania wpłacić na właściwe konto urzędu skarbowego. »

Ministerstwo Finansów o uldze prorodzinnej

Aktualizacja: 23.04.2010

Rodzice mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej także wtedy, gdy ich dzieci są już pełnoletnie. Ulga przysługuje do 25. roku życia, pod warunkiem, że osoby te uczą się lub studiują i nie uzyskały dochodów przekraczających w roku podatkowym 3089 zł - informuje Ministerstwo Finansów. »

Roczna korekta VAT odliczonego - pozostało kilka dni

Aktualizacja: 22.04.2010

Podatnicy rozliczający się kwartalnie powinni dokonać rocznej korekty VAT odliczonego do 26 kwietnia. Obowiązek ten spoczywa na podatnikach, którzy w rozliczeniach z fiskusem stosowali proporcjonalną metodę odliczania VAT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego FORTUNA

Kompleksowa obsługa prawna firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »