| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

OECD i Rada Europy zacieśniają współpracę w sprawach podatkowych

Aktualizacja: 10.06.2010

OECD i Rada Europy opracowały protokół aktualizujący wielostronną Konwencję o pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych. Celem jest dostosowanie Konwencji do międzynarodowych standardów w zakresie wymiany informacji dla celów podatkowych i umożliwienie przystąpienia do niej państw, które nie są członkami ani OECD ani Rady Europy. »

Zmiany w Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 18.06.2010

17 czerwca weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej. Ułatwiła komunikację drogą elektroniczną między organem a podatnikiem. »

Bułgaria nie podniesie podatku VAT

Aktualizacja: 10.06.2010

W związku z planowanym zmniejszeniem deficytu budżetowego, bułgarski Minister Finansów, Simeon Djankov, ogłosił, że bułgarski rząd zamierza wprowadzić 20% ograniczenia wydatków sektora publicznego, zamiast podnosić stawkę podatku VAT, która obecnie wynosi 20%. »

Szkolenia pracowników na nowych zasadach

Aktualizacja: 17.06.2010

Od 16 lipca 2010 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników. Likwidacja podziału na szkolenia ze skierowaniem lub bez skierowania pracodawcy, inne niż dotychczas zasady udzielania urlopów szkoleniowych - to tylko niektóre ze zmian. »

Opłata za egzekucję może być zmniejszona

Aktualizacja: 17.06.2010

Od 17 czerwca w uzasadnionych przypadkach sąd będzie mógł obniżyć opłatę za egzekucję. »

Fiskus upomni się o podatek za pakiet medyczny

Aktualizacja: 17.06.2010

Nawet dwa miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza, informuje "Rzeczpospolita". Według tej gazety za 40-złotowy abonament zdrowotny, płacony przez firmę, pracownik może teraz zapłacić do 900 zł zaległego podatku. »

Nowe wzory wniosków do REGON

Aktualizacja: 15.06.2010

Od 18 czerwca 2010 r. będą obowiązywać nowe wzory wniosków o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej lub o zmianę cech objętych wpisem (RG-1) i o skreślenie podmiotu z krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (RG-2). »

Odsetki za zwłokę nie będą naliczane przy opóźnieniu w wydaniu decyzji

Aktualizacja: 24.05.2010

Odsetki za zwłokę nie będą naliczane, gdy podatnik nie otrzyma decyzji podatkowej w terminie 6 miesięcy od dnia wszczęcia kontroli skarbowej. »

4 mln osób ma dłużników zalegających ze spłatą zobowiązań

Aktualizacja: 15.06.2010

4 mln osób w naszym kraju ma dłużników, którzy zalegają im ze spłatą zobowiązań - głównie nie oddają pożyczonych pieniędzy. Szacuje się, że dług Polaków sięga 106-108 mld zł - poinformował w poniedziałek prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki. »

NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu

Aktualizacja: 11.06.2010

Numer NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu i bezpłatnie po uzyskaniu przez sąd rejestrowy, bezpośrednio z urzędu skarbowego, informacji o jego nadaniu właścicielowi firmy. »

Hiszpania zamierza wprowadzić nowy podatek

Aktualizacja: 10.06.2010

W związku z kryzysem gospodarczym i deficytem budżetowym, hiszpański premier Jose Luis Rodriguez Zapatero ogłosił w swoim parlamentarnym przemówieniu plany wprowadzenia nowego podatku, nakładanego na najbogatszych obywateli Hiszpanii – tzw. „podatek od milionerów”. »

ZUS: Nowa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe

Aktualizacja: 30.06.2010

W lipcu i sierpniu 2010 r. podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, m.in. osób wykonujących wolne zawody oraz prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, wyniesie maksymalnie 8290 zł 95 gr. »

Materiały budowlane dla powodzian bez VAT

Aktualizacja: 11.06.2010

Materiały budowlane przekazywane w darowiźnie osobom poszkodowanym w ostatnich powodziach zostały zwolnione z podatku VAT. »

Resort pracy szykuje zmiany w systemie emerytalnym

Aktualizacja: 11.06.2010

Propozycja zmian w systemie emerytalnym, przygotowana przez resort pracy, da obywatelom wolność wyboru i uczyni ich odpowiedzialnymi za to, jak oszczędzają na przyszłą emeryturę - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak. »

Wszystkie kluby za projektem ws. usuwania skutków powodzi

Aktualizacja: 11.06.2010

Wszystkie kluby poparły rządowy projekt ustawy, który ma pomóc w usuwaniu skutków tegorocznej powodzi. Jak poinformował wiceszef MSWiA Tomasz Siemoniak w wyniku powodzi, która dotknęła 14 województw, zalanych zostało ok. 554 tys. hektarów w 2 157 miejscowościach. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Adamska

Specjalista ds. Public Relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »