| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sprzedaż lokalu w drodze egzekucji komorniczej z 22-proc. VAT

Aktualizacja: 21.09.2010

Sprzedaż lokalu użytkowego w drodze egzekucji komorniczej objęta jest stawką VAT w wysokości 22 proc. »

ZUS poszerzy liczbę dostępnych e-wniosków

Aktualizacja: 21.09.2010

W najbliższych tygodniach Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszerzy liczbę wniosków dostępnych na stronie Elektronicznego Urzędu Podawczego. »

Zbliża się koniec amnestii podatkowej na Wyspie Man

Aktualizacja: 22.09.2010

Rząd Wyspy Man ostrzegł, iż zbliża się termin upływu terminu dla podatników, którzy chcą skorzystać z programu amnestii podatkowej. »

Koszt ewentualnego podatku od banków poniosą klienci

Aktualizacja: 22.09.2010

Koszt ewentualnego podatku od banków poniosą klienci tych instytucji. Nowa opłata osłabiłaby zdolność banków do finansowania rozwoju polskiej gospodarki - ostrzega Związek Banków Polskich. »

Preferencje podatkowe dla szpitali

Aktualizacja: 22.09.2010

Posłowie nie zgłosili żadnych poprawek do projektu nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, przewidującego preferencje podatkowe dla budynków przeznaczonych do świadczenia usług zdrowotnych. W związku z tym projekt skierowano do bloku głosowań. »

Nowelizacja ustawy o cenach i ustawy o kontroli skarbowej

Aktualizacja: 22.09.2010

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się za wprowadzeniem senackich poprawek do nowelizacji ustawy o cenach i kontroli skarbowej, a także do nowelizacji Ordynacji podatkowej. Poprawki te mają doprecyzować przepisy. »

Składka zdrowotna dla bezrobotnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 21.09.2010

Składki zdrowotne dla bezrobotnych, którzy nie mają prawa do zasiłku będą obliczane na podstawie kwoty tego zasiłku w wysokości 582,70 zł - zakłada opublikowany przez resort finansów projekt ustawy okołobudżetowej na 2011 r. »

Uchwała SN w sprawie związania sądu żądaniem pozwu

Aktualizacja: 20.09.2010

Dnia 18 maja 2010 r. Sąd Najwyższy w uchwale siedmiu sędziów stwierdził, że w sprawie o usunięcie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, sąd jest związany żądaniem pozwu (sygn. akt III CZP 134/09). »

Podwyżka VAT będzie obowiązywała do końca 2013 r.

Aktualizacja: 21.09.2010

Wprowadzana 1 stycznia 2011 r. podwyżka stawek VAT o 1 pkt proc. będzie obowiązywała do końca grudnia 2013 r. Od maja 2011 r. wzrośnie akcyza na paliwa zawierające biokomponenty - przewiduje projekt ustawy okołobudżetowej. »

Wydatków na operację nie można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Aktualizacja: 20.09.2010

Operacja oczu nie jest zabiegiem rehabilitacyjnym, ale wyłącznie zabiegiem o charakterze medycznym. Podatnik nie może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na taką operację. »

Wyższy VAT może objąć część usług świadczonych w 2010 r.

Aktualizacja: 20.09.2010

Jeżeli projekt nowelizacji ustawy o VAT nie zostanie zmieniony, wyższą stawkę trzeba będzie zapłacić za niektóre usługi, np. komunalne, czy telekomunikacyjne, świadczone jeszcze w tym roku, czyli przed planowaną podwyżką - ostrzegają eksperci. »

Luksemburg przyjął ustawę implementującą Dyrektywę UCITS IV

Aktualizacja: 20.09.2010

Rząd Luksemburga zatwierdził projekt ustawy implementującej do krajowego ustawodawstwa przepisy nowej Dyrektywy UCITS IV, dotyczącej przedsiębiorstw zbiorowego inwestowania w zbywalne papiery wartościowe. »

8 tys. za wpis na listę firm uprawnionych do doradztwa podatkowego

Aktualizacja: 17.09.2010

Krajowa Rada Doradców Podatkowych ustaliła wysokość opłaty za wpis na listę osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego. »

Przedsiębiorcy przeciwni podwyżkom VAT

Aktualizacja: 17.09.2010

Skutkiem planowanej podwyżki podatku VAT może być osłabienie popytu wewnętrznego będącego istotnym elementem utrzymania wzrostu gospodarczego – uważa Krajowa Izba Gospodarcza komentując projekt nowelizacji ustawy o VAT. »

Rząd zajmie się fakturami elektronicznymi

Aktualizacja: 16.09.2010

Faktury elektroniczne będzie można przesyłać mailem bez podpisu elektronicznego, staną się one takim samym dokumentem jak faktury papierowe. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK