| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Fiskus informuje tylko wybranych podatników

Fiskus informuje tylko wybranych podatników

Projekt reformy systemu podatkowego przygotowany przez Ministerstwo Finansów zakłada m.in. wprowadzenie instytucji sprawdzonego podatnika. Przedsiębiorcy, którzy uzyskają status sprawdzonego podatnika, będą m.in. informowani na miesiąc wcześniej o kontroli podatkowej.

Przedstawiciele izb skarbowych województw objętych pilotażem zgodnie podkreślają, że jest zbyt wcześnie, aby obiektywnie ocenić, jak instytucja sprawdzonego podatnika jest odbierana przez przedsiębiorców. Postanowiliśmy zatem zapytać o to samych zainteresowanych.
Marcin Zyguła, prezes hurtowni farmaceutycznej Promedic uważa, że informowanie o planowanej kontroli podatkowej to dobry pomysł, gdyż pozwoli firmie na przygotowanie np. niezbędnej dokumentacji czy chociażby pomieszczenia, w którym kontroler będzie mógł dokonywać swoich czynności.
– Kontrola, do której przygotuje się firma, będzie miała pozytywne konsekwencje zarówno dla podatnika, jak i fiskusa. Podatnik będzie spokojny, a kontroler będzie miał ułatwioną pracę. Przyspieszy to również całą procedurę – dodał nasz rozmówca.
Podobnego zdania jest Zbigniew Konderak, szef niewielkiej firmy dekarskiej. Jego zdaniem instytucja sprawdzonego podatnika pozwoli wypracować przyjazne relacje między podatnikami a organem skarbowym.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK