| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Odsetki za zwłokę nie będą naliczane przy opóźnieniu w wydaniu decyzji

Aktualizacja: 24.05.2010

Odsetki za zwłokę nie będą naliczane, gdy podatnik nie otrzyma decyzji podatkowej w terminie 6 miesięcy od dnia wszczęcia kontroli skarbowej. »

4 mln osób ma dłużników zalegających ze spłatą zobowiązań

Aktualizacja: 15.06.2010

4 mln osób w naszym kraju ma dłużników, którzy zalegają im ze spłatą zobowiązań - głównie nie oddają pożyczonych pieniędzy. Szacuje się, że dług Polaków sięga 106-108 mld zł - poinformował w poniedziałek prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki. »

NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu

Aktualizacja: 11.06.2010

Numer NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu i bezpłatnie po uzyskaniu przez sąd rejestrowy, bezpośrednio z urzędu skarbowego, informacji o jego nadaniu właścicielowi firmy. »

Hiszpania zamierza wprowadzić nowy podatek

Aktualizacja: 10.06.2010

W związku z kryzysem gospodarczym i deficytem budżetowym, hiszpański premier Jose Luis Rodriguez Zapatero ogłosił w swoim parlamentarnym przemówieniu plany wprowadzenia nowego podatku, nakładanego na najbogatszych obywateli Hiszpanii – tzw. „podatek od milionerów”. »

ZUS: Nowa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe

Aktualizacja: 30.06.2010

W lipcu i sierpniu 2010 r. podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, m.in. osób wykonujących wolne zawody oraz prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, wyniesie maksymalnie 8290 zł 95 gr. »

Materiały budowlane dla powodzian bez VAT

Aktualizacja: 11.06.2010

Materiały budowlane przekazywane w darowiźnie osobom poszkodowanym w ostatnich powodziach zostały zwolnione z podatku VAT. »

Resort pracy szykuje zmiany w systemie emerytalnym

Aktualizacja: 11.06.2010

Propozycja zmian w systemie emerytalnym, przygotowana przez resort pracy, da obywatelom wolność wyboru i uczyni ich odpowiedzialnymi za to, jak oszczędzają na przyszłą emeryturę - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak. »

Wszystkie kluby za projektem ws. usuwania skutków powodzi

Aktualizacja: 11.06.2010

Wszystkie kluby poparły rządowy projekt ustawy, który ma pomóc w usuwaniu skutków tegorocznej powodzi. Jak poinformował wiceszef MSWiA Tomasz Siemoniak w wyniku powodzi, która dotknęła 14 województw, zalanych zostało ok. 554 tys. hektarów w 2 157 miejscowościach. »

Sejm odrzucił większość poprawek do ustawy o doradztwie podatkowym

Aktualizacja: 11.06.2010

Sejm odrzucił wczoraj większość senackich poprawek do nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym. Ustawa pozwala doradcom m.in. reklamować swoje usługi, daje też ochronę ich tajemnicy zawodowej. »

Spór o obniżony VAT na ubranka

Aktualizacja: 10.06.2010

Rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE stanęła po stronie Polski, proponując odrzucenie skargi Komisji Europejskiej przeciwko stosowaniu w Polsce obniżonej stawki VAT na buciki i ubranka dziecięce. »

Pakiet propozycji dla firm dotkniętych przez powódź

Aktualizacja: 10.06.2010

Ministerstwo Gospodarki ma pakiet propozycji dla przedsiębiorców, których dotknęły skutki tegorocznej powodzi. Część z nich została już zaakceptowana przez rząd, inne mają wejść pod obrady we wtorek - zapowiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak. »

Projekt noweli ustawy Prawo zamówień publicznych

Aktualizacja: 11.06.2010

Marszałek Bronisław Komorowski złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych. Pozwoli on na udzielanie zamówień publicznych wszystkim instytucjom gospodarki budżetowej na takich samych zasadach. »

Zaległe urlopy do końca sierpnia?

Aktualizacja: 08.06.2010

Pracodawcy popierają propozycję Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącej wydłużenia trzymiesięcznego terminu wykorzystania zaległych urlopów do ośmiu miesięcy. »

Irlandia zamierza podwyższyć opodatkowanie zakładów online

Aktualizacja: 01.06.2010

Irlandzki premier, Brian Cowen, oświadczył, że irlandzki rząd zamierza podjąć działania mające na celu podwyższenie opodatkowania zakładów internetowych, jak również wprowadzenie systemu licencjonowania dla zagranicznych stron internetowych, które prowadzą działalność w zakresie internetowych zakładów bukmacherskich. »

Wzrost płacy minimalnej od 2011 r. o 5,2 proc.

Aktualizacja: 09.06.2010

Rada Ministrów zgodziła się we wtorek na podwyższenie od 1 stycznia 2011 r. minimalnego wynagrodzenia za pracę o 5,2 proc. Ma ono wynieść co najmniej 1 tys. 386 zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Zuzmak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK