| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

UE: Porozumienie w sprawie dalszych prac nad dyrektywą o pomocy administracyjnej

Aktualizacja: 27.01.2010

Plany wprowadzenia nowej dyrektywy w sprawie wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń były jednym z tematów spotkania ECOFIN, które odbyło się w styczniu 2010 roku. Ministrowie finansów państw członkowskich osiągnęli porozumienie w sprawie projektu tej dyrektywy. »

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2010 r.

Aktualizacja: 01.02.2010

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę budżetową na 2010 rok - poinformowało biuro prasowe prezydenta. »

W poniedziałek ostatni dzień na złożenie PIT-28

Aktualizacja: 29.01.2010

Podatnicy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych muszą złożyć roczny PIT-28. Ostatnim dniem na wysłanie PIT-28 za 2009 rok jest poniedziałek 1 lutego 2010 r. Podatnicy, którzy zapomną o terminowym rozliczeniu z fiskusem, zostaną ukarani. »

Zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłych rewidentów

Aktualizacja: 29.01.2010

Osoby, które nie mają wyższego wykształcenia, będą miały możliwość przystąpienie do egzaminów na biegłego rewidenta. »

Dla zerowego VAT ważny jest dokument wywozu

Aktualizacja: 29.01.2010

Podatnik dokonujący dostawy wewnątrzwspólnotowej może stosować zerową stawkę VAT, pod warunkiem że z dokumentów bezsprzecznie wynika, że towar został wywieziony z kraju. »

Do 1 lutego ryczałtowcy powinni rozliczyć się z fiskusem

Aktualizacja: 28.01.2010

Przedsiębiorcy opłacający podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych powinni do 1 lutego złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie PIT-28. »

Pracodawca może złożyć informację PIT-11 bez wszystkich danych pracownika

Aktualizacja: 27.01.2010

Pracodawca, który nie posiada pełnych danych o swoim pracowniku wymaganych do złożenia PIT-11, powinien złożyć deklarację podatkową z pominięciem brakujących informacji. »

Komisja Europejska zapowiedziała dochodzenie w sprawie francuskiego podatku od reklam w internecie

Aktualizacja: 27.01.2010

Komisja Europejska zapowiedziała przeprowadzenie gruntownego postępowania w przypadku wprowadzenia przez Francję podatku od reklam w internecie. Komisja uznała, że wstępne założenia tego podatku mogą stanowić niedozwoloną pomoc publiczną. »

Za co odpowie kierownik jednostki

Aktualizacja: 27.01.2010

Z początkiem stycznia tego roku został poszerzony katalog czynów stanowiących naruszenie dyscypliny finansów publicznych o niesporządzenie lub nieprzekazanie w terminie sprawozdania z wykonania procesów gromadzenia środków publicznych. Jeżeli wiec jednostka sektora finansów publicznych nie sporządzi sprawozdań określonych w przepisach, np. nie sporządzi sprawozdania Rb-Z, bo nie wystąpią u niej zobowiązania wymagalne – to kierownik jednostki będzie odpowiadał za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. »

Odpis od podatku PIT i CIT zamiast abonamentu

Aktualizacja: 27.01.2010

Likwidacja abonamentu i zastąpienie go odpisem od podatku PIT i CIT oraz wprowadzenie licencji programowych, przyznawanych przez KRRiT na pięć lat - to założenia nowego projektu ustawy medialnej, który jeszcze w tym tygodniu ma złożyć w Sejmie klub Lewicy. »

Nie mogą zdążyć na becikowe

Aktualizacja: 27.01.2010

Ministerstwo Pracy zmieniło zasady wypłacania becikowego. Żeby je dostać, kobieta musi przynieść zaświadczenie, że co najmniej od 10. tygodnia ciąży była pod opieką lekarza, informuje "Gazeta Wyborcza". »

Zaświadczenie o przychodzie emerytów i rencistów do 1 marca

Aktualizacja: 26.01.2010

Płatnik składek do 1 marca 2010 r. ma obowiązek wystawić zaświadczenie o przychodzie za 2009 r. emerytów/rencistów »

Nowi podatnicy zastosują kasy

Aktualizacja: 26.01.2010

Ministerstwo Finansów w I półroczu 2010 r. przedstawi projekt rozporządzenia, które rozszerzy krąg osób stosujących kasy fiskalne. »

Najem okazjonalny - nowe przepisy

Aktualizacja: 26.01.2010

Z dniem 28 stycznia 2010 r. zaczną obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatorów (Dz. U. z 13 stycznia 2010 r. nr 3 poz. 13). Właściciele wynajmujący mieszkania będą mogli skorzystać z nowych przepisów dotyczących najmu okazjonalnego. »

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 27.01.2010

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie; główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w komunikacie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »