| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Komisja Europejska: raport dotyczący stawek podatku VAT w UE

Aktualizacja: 10.05.2010

Komisja Europejska opublikowała pod koniec kwietnia 2010 roku raport dotyczący stawek podatku VAT obowiązujących w państwach Unii Europejskiej. Dokument ten zawiera również informacje dotyczące zmian wysokości stawek podatkowych. »

MF: prowadzenie wykazu audytorów byłoby za drogie

Aktualizacja: 10.05.2010

Ministerstwo Finansów nie utworzy wykazu osób, które mogą przeprowadzać audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych, gdyż wiązałoby się to ze zbyt wysokimi kosztami administracyjnymi. »

Wzrost składki zdrowotnej w przyszłym roku?

Aktualizacja: 10.05.2010

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że decyzja odnośnie wzrostu składki zdrowotnej w przyszłym roku jeszcze nie zapadła. »

Trybunał UE: polski VAT od obcych autokarów niezgodny z prawem

Aktualizacja: 07.05.2010

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał za niezgody z unijnym prawem polski system podatku VAT pobieranego od zagranicznych przewoźników autokarowych w urzędzie celnym z chwilą wjazdu na terytorium Polski. »

Właściwości sądu w sprawach o ustanowienie kuratora dla osoby prawnej - nowelizacja KPC

Aktualizacja: 07.05.2010

Dnia 19 kwietnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 7, poz. 45) wprowadzająca wiele ważnych zmian, które przedstawimy Państwu w kolejnych częściach naszych publikacji. Niniejszy artykuł dotyczy zmian wprowadzonych w zakresie właściwości sądu w sprawach o ustanowienie kuratora dla osoby prawnej. »

Polacy palą na czarno, budżet traci miliardy

Aktualizacja: 07.05.2010

Są miejsca, gdzie udział papierosów z przemytu w całkowitej konsumpcji sięga aż 90 proc. - ujawnia "Puls Biznesu". »

NIK sprawdził nadzór rozliczeń wewnątrzwspólnotowych VAT

Aktualizacja: 07.05.2010

Najwyższa Izba Kontroli, pomimo nieprawidłowości, pozytywnie oceniła nadzór urzędów skarbowych nad płaceniem podatku VAT przez firmy, które wykonują transakcje między Polską a krajami UE - poinformował rzecznik Izby Paweł Biedziak. »

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych pod ochroną

Aktualizacja: 07.05.2010

Doradcy podatkowi będą mieli więcej uprawnień, a ich tajemnice zawodowe będą chronione tak samo, jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów - wynika z uchwalonej w czwartek, 6 maja przez Sejm nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym. »

Podatnicy przesłali przez internet 320 tys. deklaracji PIT

Aktualizacja: 06.05.2010

Jak podaje Ministerstwo Finansów, podatnicy złożyli 320 tys. e-deklaracji podatkowych za 2009 r. Najwięcej PIT-ów przez internet przesłali mieszkańcy Mazowsza - 69 tys. »

Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Aktualizacja: 05.05.2010

Już po raz ósmy przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najbardziej przyjaznych – w ramach kolejne edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. »

Oszczędności z III filara objęte ulgą dopiero po 67. roku życia

Aktualizacja: 05.05.2010

Dopiero po przekroczeniu 67 lat będzie można wykorzystać tę część środków z III filara, które są objęte ulgą podatkową. Odliczeniu będzie podlegać 4,8 tys. zł rocznie - przewiduje autopoprawka do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o PIT. »

Nowe przepisy dotyczące zabezpieczenia społecznego

Aktualizacja: 05.05.2010

Nowe przepisy, dotyczące koordynacji zabezpieczenia społecznego na terenie Unii Europejskiej, weszły w życie 1 maja - poinformował ZUS. Wprowadzają one do polskiego ustawodawstwa rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. »

Przedsiębiorcy przygotowują się do kontroli podatkowych

Aktualizacja: 05.05.2010

Pomimo, że aż 75 proc. przedsiębiorców nie posiada w strukturach swoich firm wewnętrznych specjalistów podatkowych, to jednak coraz częściej przygotowują się oni do kontroli skarbowych i podatkowych, korzystając z możliwości prawnych i organizacyjnych. »

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych będą mogły być chronione

Aktualizacja: 07.05.2010

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych będą mogły być chronione tak samo jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, którego drugie czytanie odbyło się w Sejmie. »

Teleinformatyczny system obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych

Aktualizacja: 03.05.2010

Nowoczesny system informatyczny rejestrujący przemieszczanie się towarów akcyzowych zastąpi stosowaną obecnie papierową dokumentację - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, którego pierwsze czytanie odbyło się w Sejmie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK