| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Hazard w internecie będzie opodatkowany

Aktualizacja: 08.09.2009

Ministerstwo Finansów zamierza uregulować zasady opodatkowania dotyczące hazardu internetowego. »

Becikowe będzie wypłacane na starych zasadach

Aktualizacja: 08.09.2009

Rząd zapowiadał, że ograniczy krąg rodzin uprawnionych do becikowego. Nikt jednak nie pracuje nad projektem ustawy w tej sprawie. »

Arendarski: prawdopodobnie będzie podwyżka akcyzy

Aktualizacja: 08.09.2009

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski uważa, że jednym z niewielu sposobów jakimi dysponuje rząd by pokryć ponad 50 miliardową dziurę w budżecie, jest podwyżka akcyzy. Inne podatki raczej nie wzrosną - twierdzi szef KIG. »

Za unikanie egzekucji grozi kara pozbawienia wolności

Aktualizacja: 08.09.2009

Zbycie składników majątku w celu uniknięcia egzekucji podlega sankcjom karnym w postaci więzienia. »

Samozatrudnione matki nie składają w ZUS wniosków o zwrot składek

Aktualizacja: 07.09.2009

Do niektórych oddziałów ZUS wpłynęło tylko kilka wniosków od kobiet o umorzenie składek ubezpieczeniowych od prowadzonych przez nie firm. »

Państwo spłaca kredyt, a bezrobotny skorzysta z ulgi w PIT

Aktualizacja: 07.09.2009

Nawet jeśli za bezrobotnego kredyt mieszkaniowy będzie spłacało państwo, to on sam skorzysta z ulgi odsetkowej w PIT. Takie rozwiązanie eksperci oceniają jako wpadkę ustawodawcy i niezwykłą hojność budżetu. »

Druki RMUA raz na kwartał

Aktualizacja: 07.09.2009

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” przyjęła propozycje pracodawców dotyczące uproszczenia zasad wydawania druków RMUA. »

Prezydent: Nie należy podwyższać podatków, ale skutecznie je ściągać

Aktualizacja: 07.09.2009

Nie należy podwyższać podatków, a jeśli - to tylko dla najbogatszych - mówił w sobotnich Sygnałach Dnia w programie I PR prezydent Lech Kaczyński. Za konieczne uznał natomiast uszczelnienie systemu ściągania podatków. »

Dni otwarte INFOR LEX Biznes dla doradców podatkowych

Aktualizacja: 11.09.2009

Wydawca INFOR LEX – serii profesjonalnych publikacji elektronicznych dla biznesu – spółka INFOR Ekspert organizuje DNI OTWARTE nowego internetowego produktu informacyjnego, jakim jest INFOR LEX Biznes. Akcja skierowana jest do doradców podatkowych (Członków Krajowej Izby Doradców Podatkowych) i trwa do 30 września 2009 r. W ramach akcji Klienci mogą uzyskać bezpłatny dostęp do publikacji, bardzo atrakcyjny rabat oraz prezenty. »

Posiadacze drogich aut wyłudzają podatki

Aktualizacja: 04.09.2009

Bułgarscy właściciele drogich samochodów oszczędzają na podatkach i wyłudzają podatek VAT, rejestrując pojazdy jako ciężarowe - poinformowało MSW Bułgarii. Przeciwko 30 osobom, które wyłudziły 8 mln lewów (4 mln euro) podatku VAT, toczą się postępowania przygotowawcze. »

Większość Francuzów przeciw nowemu ekologicznemu podatkowi

Aktualizacja: 04.09.2009

Dwie trzecie mieszkańców Francji sprzeciwia się podatkowi od emisji CO2, który rząd tego kraju chce wprowadzić od przyszłego roku - wynika z ujawnionego w czwartek sondażu instytutów TNS Sofres/Logica dla radia Europe1. »

Od 2010 roku możliwy szybszy zwrot VAT za materiały budowlane

Aktualizacja: 04.09.2009

Proponowany 60-dniowy termin zwrotu części VAT na materiały budowlane może być niewystarczający do zweryfikowania wniosku. »

Przywileje za podatki

Aktualizacja: 04.09.2009

Stołeczny ratusz chce zachęcić wszystkich mieszkańców Warszawy, także tych niezameldowanych, do płacenia tu podatków. W zamian zaoferuje np. ulgi na bilety do teatru czy darmowe szczepienia - pisze "Życie Warszawy". »

Od 2010 r. zmiana zasad naliczania odsetek za zwłokę

Aktualizacja: 03.09.2009

Ministerstwo Finansów chce, żeby od 1 stycznia 2010 r. uległy zmianie zasady ustalania podstawowej stawki odsetek za zwłokę od zaległości. Nowe zasady spowodują, że odsetki za zwłokę będą wyższe od obecnych. Resort chce również wprowadzenia minimalnej stawki odsetek za zwłokę. »

Nie tylko PIT-37 przez internet

Aktualizacja: 03.09.2009

Podatnicy będą mogli przesłać bez e-podpisu rozliczenie elektroniczne za 2009 rok nie tylko na PIT-37, ale też na innych e-formularzach. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »