| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Więcej osób otrzyma certyfikat

Więcej osób otrzyma certyfikat

Resort finansów skończył prace nad regulacjami, które pozwolą większej liczbie osób ubiegać się o certyfikat księgowego bez zdawania dodatkowego egzaminu.

 
 
Najprawdopodobniej już w lipcu osoby z wykształceniem magisterskim ekonomicznym o specjalności innej niż rachunkowość będą mogły ubiegać się o certyfikat bez zdawania egzaminu. Ministerstwo Finansów poinformowało, że rozporządzenie zmieniające przepisy w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych zostało już podpisane.

Osoby zainteresowane otrzymaniem certyfikatu będą jednak musiały spełnić określone warunki. Konieczne będzie udokumentowanie trzyletniej praktyki w księgowości oraz zdobycie odpowiedniego wykształcenia w jednostkach organizacyjnych uprawnionych do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych. Trzeba będzie również skończyć specjalizację, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym dla specjalności rachunkowość.

W dalszym ciągu nie będą jednak uznawane te specjalności ekonomiczne, w ramach których przedmioty z zakresu rachunkowości wykładane były jedynie w zakresie uzupełniającym podstawowy kierunek kształcenia.
49 tys certyfikatów księgowych wydało Ministerstwo Finansów

AGNIESZKA POKOJSKA
agnieszka.pokojska@infor.pl


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Artur Przyszło

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych i rachunkowości budżetowej. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK