| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Celnik użyje broni palnej

Aktualizacja: 03.08.2009

Senat przyjął z poprawkami ustawę o Służbie Celnej, która zawiera nowe rozwiązania mające na celu m.in. zwiększenie efektywności w zwalczaniu przestępstw skarbowych (podatkowych, celnych). »

Umowy o pracę muszą zawsze być w języku polskim

Aktualizacja: 04.08.2009

Umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane zawsze po polsku - za takim rozwiązaniem opowiedział się w piątek Senat, popierając nowelizację ustawy o języku polskim. »

Pakiet antykryzysowy dobry dla polskiego rynku pracy

Aktualizacja: 31.07.2009

Ustawa o przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, którą podpisał prezydent, wsparcie osób bezrobotnych obciążonych kredytem hipotecznym oraz porozumienia BGK z bankami w sprawie udzielania poręczeń kredytów dla firm, tworzą dobre zabezpieczenie dla polskiego rynku pracy na drugą połowę roku - powiedział szef doradców premiera, minister Michał Boni. »

Prezydent: nie poprę podniesienia podatków

Aktualizacja: 03.08.2009

Prezydent Lech Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla "Wprost", powiedział m.in., że nie poprze podniesienia podatków; 30. rocznicę powstania "Solidarności" chciałby świętować ponad podziałami - także z Lechem Wałęsą; a Piotra Kownackiego nie uważa już za przyjaciela. »

Boni: wpływy z podatków mogą być wyższe niż zakładano

Aktualizacja: 31.07.2009

Wpływy z podatków po czerwcu mogą okazać się o 3-4 mld zł wyższe niż zakładano. Wydaje się, że nie będzie recesji i PKB nie będzie na minusie w żadnym z kwartałów - poinformował szef doradców premiera Michał Boni. »

Podatek od firm za 2008 r. wyniósł ponad 31,1 mld zł

Aktualizacja: 31.07.2009

W 2008 r. polskie firmy zapłaciły ponad 31,1 mld zł podatku. Około 20 proc. tej sumy pochodzi od banków i instytucji finansowych, które stanowią 1,24 proc. podatników CIT. Przeciętny podatek od przedsiębiorstwa wyniósł 253 tys. zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

ZUS wstrzymał wypłatę zasiłków chorobowych na ponad 70 mln zł

Aktualizacja: 30.07.2009

ZUS wstrzymał lub ograniczył w pierwszym półroczu 2009 r. wypłatę zasiłków chorobowych na łączną kwotę ponad 72,5 mln zł. To efekt przeprowadzonej kontroli zwolnień lekarskich. »

Gminy nie mogą opodatkować elektrowni wiatrowych w całości

Aktualizacja: 31.07.2009

Podatkowi od nieruchomości podlegają jedynie fundament i maszt elektrowni wiatrowych. »

Projekt nowelizacji ustawy akcyzowej w ocenie BCC

Aktualizacja: 31.07.2009

Opinia eksperta gospodarczego Business Centre Club (BCC) w sprawie projektu nowelizacji ustawy akcyzowej. »

Senatorowie chcą pracować nad zmianami w PIT dla firm rodzinnych

Aktualizacja: 30.07.2009

Zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń małżonków zatrudnionych w rodzinnych firmach jest cenną inicjatywą i warto nad nią pracować - uznali senatorowie połączonych komisji budżetu, rodziny i ustawodawczej. Pozytywną opinię dla tego pomysłu uzależnili jednak od wyliczenia przez resort finansów, jaki koszt poniósłby z tego tytułu budżet. »

Pracownicy bardziej dostępni

Aktualizacja: 30.07.2009

Prawie 70 proc. dużych firm deklaruje, że w ich odczuciu zwiększyła się dostępność pracowników pomiędzy jesienią 2008 roku a wiosną 2009 roku. »

Premie gwarancyjne z książeczki mieszkaniowej nie podlegają PIT

Aktualizacja: 30.07.2009

Premie gwarancyjne oraz odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na książeczkach mieszkaniowych nie są objęte PIT. »

Resort finansów planuje podwyższyć akcyzę na niektóre pojazdy

Aktualizacja: 29.07.2009

Podwyżka akcyzy, która według planów Ministerstwa Finansów ma obowiązywać od przyszłego roku, dotyczyć może samochodów o wyższej pojemności, motocykli i guadów. »

Opinia BCC dotycząca założeń projektu budżetu państwa na rok 2010

Aktualizacja: 30.07.2009

Zgodnie z ustawą o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego, strona rządowa kieruje do Komisji w terminie do dnia 15 czerwca każdego roku założenia projektu budżetu państwa na rok następny w celu zajęcia stanowiska przez strony pracowników i pracodawców. Przypomnienie tego faktu ma o tyle znaczenie, że w bieżącym roku wspomniany dokument odbiega istotnie od podobnych przedłożeń z ostatnich lat. »

W 2010 roku nie będzie reformy KRUS

Aktualizacja: 30.07.2009

Rolnicy w 2010 roku będą płacić takie same jak w tym roku składki do KRUS. Rząd nie przygotował do tej pory reformy rolniczego systemu ubezpieczeń. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »