| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

MF ograniczy odliczenie VAT od zakupu samochodów osobowych

Aktualizacja: 22.07.2009

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich planowane przez rząd ponowne ograniczenie odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów osobowych to działanie na szkodę przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. »

Pawlak: w 2010 r. nie powinny wzrosnąć podatki dochodowe

Aktualizacja: 16.07.2009

W przyszłym roku nie należy spodziewać się podwyżki podatków dochodowych - poinformował w środę dziennikarzy przebywający z wizytą w Rumunii wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Konsumenci mogą pozwać elektrownie o zwrot zapłaconej akcyzy

Aktualizacja: 16.07.2009

Konsumenci mogą występować do elektrowni o zwrot zapłaconej akcyzy zawartej w cenie energii elektrycznej z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia elektrowni. »

Kościołowi fiskus niestraszny

Aktualizacja: 16.07.2009

Prokuratura zbada okoliczności, w jakich gdańska kuria dostała 14 mln zł zwrotu podatku - zapowiada "Gazeta Wyborcza". »

Rząd proponuje zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 15.07.2009

Zmiany w ustawie o VAT dotyczą przede wszystkim kwestii miejsca świadczenia usług, co będzie miało bezpośredni wpływ na miejsce ich opodatkowania. Usługi będą opodatkowane w kraju, w którym siedzibę ma firma je nabywająca. »

Akcyzę trudno będzie odzyskać

Aktualizacja: 15.07.2009

Producenci energii elektrycznej powinni po korzystnym wyroku sądu składać wnioski o zwrot akcyzy, mimo że organy podatkowe mogą ich nie uwzględnić. »

Jesienią może zabraknąć pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych

Aktualizacja: 15.07.2009

Większość urzędów pracy wydała już tegoroczne pieniądze na aktywizację bezrobotnych. Co więcej, rezerwa ministra na ten cel stopniała z 825 mln do 240 mln zł. »

Stawka podatkowa 32 proc. w PIT niezgodna z konstytucją?

Aktualizacja: 14.07.2009

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepisy ustawy o PIT ustanawiające 32-proc. stawkę podatku dochodowego. Gdyby jego argumenty zostały przyjęte przez Trybunał, moglibyśmy liczyć na szybsze wprowadzenie podatku liniowego. »

Papierosy zarekwirowane przez celników bez podwójnej akcyzy

Aktualizacja: 14.07.2009

Sprzedawcy papierosów nieoznaczonych ceną detaliczną, wcześniej zarekwirowanych z przemytu, korzystali ze zwolnienia w podatku akcyzowym. »

Fiskus ma sposób na dodatkowe wpływy

Aktualizacja: 14.07.2009

Fiskus bezprawnie pobiera opłaty za pełnomocnictwo - zauważa "Gazeta Prawna". »

Sprzedaż papierosów w zapaści

Aktualizacja: 14.07.2009

Kontrabanda bije w firmy tytoniowe i w budżet państwa. Sprzedaż legalnych papierosów topnieje w zastraszającym tempie. A z nią miliardy z akcyzy - pisze "Puls Biznesu". »

Elektrownie mogą odzyskać 10 mld zł nadpłaconego podatku

Aktualizacja: 14.07.2009

Producenci energii mogą otrzymać zwrot nadpłaconego podatku akcyzowego od energii elektrycznej, który płacili nienależnie – uznał NSA. Zapłaci budżet państwa, czyli podatnicy. »

Błędne decyzje urzędów niszczą firmy

Aktualizacja: 13.07.2009

Sprawa Romana Kluski, twórcy potęgi Optimusa, którego aresztowano w 2002 r. pod zarzutem wyłudzenia przez firmę VAT, jest najgłośniejszym w Polsce przypadkiem niszczenia firmy przez urzędniczą machinę. Ale w jej cieniu cały czas rozgrywają się dramaty setek kolejnych przedsiębiorców - pisze "Rzeczpospolita". »

Koszt szczepionki przeciw grypie powinien być odliczany od dochodu

Aktualizacja: 13.07.2009

Koszt szczepienia i szczepionki przeciwko grypie powinien być odliczany od dochodu. Niedoceniane są ekonomiczne aspekty leczenia powikłań pogrypowych - uważa szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy prof. Lidia Brydak. »

Polski obywatel zapłaci za spadek

Aktualizacja: 13.07.2009

Podwójne obywatelstwo nie ma wpływu na zastosowanie ulg i zwolnień w podatku od spadków i darowizn. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Pasierbek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »