| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pracownik zapłaci podatek od wynagrodzenia

Aktualizacja: 30.09.2009

Dochody otrzymane od zagranicznej firmy znajdującej się na liście krajów stosujących tzw. szkodliwą konkurencję podatkową (raje podatkowe), podlegają opodatkowaniu także w Polsce – wynika z orzeczenia NSA. »

Student nie zapłaci podatku od zapomogi

Aktualizacja: 30.09.2009

Stypendia i zapomogi dla studentów stanowiące pomoc materialną przyznawaną zgodnie z prawem o szkolnictwie wyższym są w całości zwolnione z PIT. »

Tusk: Uprościć życie podatnikom

Aktualizacja: 29.09.2009

Posłowie 25 września przyjęli rządową ustawę ułatwiającą rozliczanie PIT, przerzucającą ten obowiązek z pracowników na pracodawców. »

Kolejna podwyżka akcyzy w planach MF

Aktualizacja: 29.09.2009

Ministerstwo Finansów w 2010 r. chce podwyższyć akcyzę na szereg wyrobów objętych podatkiem akcyzowym. Szczególnie odczuwalny będzie wzrost akcyzy na papierosy. »

Odszkodowanie z tytułu niesłusznego zwolnienia

Aktualizacja: 29.09.2009

Sąd Najwyższy uznał, że zwolnionemu dyscyplinarnie pracownikowi przysługuje odszkodowanie liczone w sposób określony w zawartym ze związkami zawodowymi porozumieniu. Sąd Najwyższy oddalił więc skargę kasacyjną zakładu pracy. »

Łagodniejsze przepisy zachęcają podatników

Aktualizacja: 29.09.2009

W pierwszym półroczu 2009 r. po wizycie inspektorów kontroli skarbowej podatnicy wpłacili rekordową kwotę ponad 192 mln zł do kasy państwa - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Reforma w sektorze publicznym to dodatkowe koszty

Aktualizacja: 28.09.2009

Zmiany w sektorze publicznym będą związane z dodatkowymi kosztami, m.in. odpraw dla zwalnianych pracowników oraz wynagrodzeń dla członków komitetów audytu. »

Wyjazd za granicę pozwala na zmianę rezydencji podatkowej

Aktualizacja: 28.09.2009

Jeżeli podatnik przeniósł swoje centrum życiowe, ekonomiczne i zawodowe do innego kraju, to uznaje się, że nie jest już w Polsce rezydentem podatkowym. »

Samochód służbowy do celów prywatnych - nowe zasady

Aktualizacja: 25.09.2009

Ministerstwo Finansów chce rozpoznawać przychód u osób fizycznych wykorzystujących samochody służbowe do celów prywatnych i opodatkować go. Związek Rzemiosła Polskiego wskazał na niedoskonałości planowanych zmian. »

Szwajcaria zdjęta z listy rajów podatkowych

Aktualizacja: 28.09.2009

Szwajcaria została zdjęta z "szarej listy" rajów podatkowych po podpisaniu 12 umów międzynarodowych dotyczących wymiany informacji podatkowych - poinformowała agencja AFP, powołując się na Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). »

Nowelizacja ustawy o PIT: Państwo kosztem przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.09.2009

Sejm właśnie uchwalił projekt nowelizacji ustawy o PIT. Poprawka przesuwająca o rok wejście w życie nowej ustawy w niczym nie zmienienia krytycznego stanowiska przedsiębiorców do zaproponowanych przez rząd zmian. »

Związkowcy: nie trzeba będzie płacić fachowcom za rozliczanie PIT

Aktualizacja: 27.09.2009

Nowe przepisy o PIT, zobowiązujące pracodawców do rozliczania za pracowników podatku dochodowego, pozwolą zaoszczędzić na opłatach dla doradców wypełniających skomplikowane zeznania podatkowe - uważają związkowcy. »

Eksperci: pracodawcy nie powinni pośredniczyć w rozliczeniach PIT

Aktualizacja: 27.09.2009

Eksperci podatkowi uważają, że pracodawcy nie powinni pośredniczyć w rozliczeniach podatkowych między pracownikami a urzędami skarbowymi. »

VAT od usług będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy

Aktualizacja: 25.09.2009

Podatek VAT od usług świadczonych za granicą będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy takiej usługi, a nie tam, gdzie siedzibę ma firma świadcząca usługę - przewiduje uchwalona w piątek 25 września przez Sejm nowelizacja ustawy o VAT. »

Sejm: od 2011 r. pracodawcy będą rozliczać PIT za swoich pracowników

Aktualizacja: 27.09.2009

Nie od przyszłego, ale od 2011 r. pracownicy nie będą musieli wypełniać i wysyłać rocznego rozliczenia PIT, gdyż zrobią to za nich pracodawcy - przewiduje uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Ordynacji podatkowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ARKANA

Profesjonalna obsługa prawna firm i porady prawne dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK