| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Paczki pocztowe zostaną sprawdzone przez celników

Aktualizacja: 04.11.2009

Celnik przeprowadzi rewizje, ustali wartość towarów znajdujących się w przesyłce pocztowej, a następnie dokona adnotacji o przeprowadzeniu rewizji. »

MF: budżet zadaniowy w 2013 r. lub wcześniej

Aktualizacja: 04.11.2009

Ustawa budżetowa na 2013 r. zostanie przygotowana w układzie zadaniowym, ale nie jest wykluczone, że budżet zadaniowy zostanie wprowadzony wcześniej - powiedział podczas posiedzenia senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Koordynator Krajowy Budżetu Zadaniowego Piotr Perczyński. »

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w sprawie zwrotu VAT

Aktualizacja: 03.11.2009

Komisja Europejska wszczęła pod koniec października 2009 roku postępowanie w sprawie obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących zwrotu podatku VAT podatnikom, którzy nie mają siedziby w Polsce. Komisja uznała, że praktyka administracyjna związana z tymi przepisami jest sprzeczna z postanowieniami VIII Dyrektywy VAT. »

Wypożyczanie filmów z 22-proc. VAT

Aktualizacja: 03.11.2009

Właściciele wypożyczalni wideo żądają wprowadzenia 7-proc. stawki VAT na ich usługi. Dziś płacą 22-proc. podatek. »

Podatek od dochodu z pracy najemnej w rajach podatkowych

Aktualizacja: 03.11.2009

W przypadku braku dowodów na uiszczenie podatku od wynagrodzenia podatnika z tytułu wykonywanej pracy należny podatek należy pobrać w Polsce – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 13 sierpnia 2009 r. (sygn. akt II FSK 470/08). »

Fiskus musi zmienić procedury

Aktualizacja: 02.11.2009

Komisja Europejska ostrzega polskie urzędy: jeśli zwrot VAT dla podmiotów zagranicznych nie będzie dokonywany za dwa miesiące w ciągu pół roku, sprawą zajmie się Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

Stypendia prywatne bez PIT po akceptacji ministra

Aktualizacja: 02.11.2009

Stypendia przyznawane studentom przez prywatne podmioty będą zwolnione z PIT, pod warunkiem że zasady ich przyznawania opracowane przez fundatora zatwierdzi minister. »

KE: Polska musi zmienić przepisy o zwrocie VAT

Aktualizacja: 30.10.2009

Komisja Europejska po raz drugi nakazała Polsce zmienić przepisy dotyczące zwrotu VAT podatnikom mającym siedzibę w innym kraju UE, strasząc w przeciwnym razie pozwem do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. »

Zysk ze sprzedaży zniczy i chryzantem będzie opodatkowany

Aktualizacja: 30.10.2009

Osoba, która w danym roku zarabia tylko na sprzedaży chryzantem i zniczy przed 1 listopada, musi taki zarobek wykazać przed fiskusem. »

OECD: zmiany dotyczące zasad przypisywania dochodów stałemu zakładowi

Aktualizacja: 29.10.2009

OECD prowadzi intensywne działania zmierzające do zmiany zasad dotyczących cen transferowych, określonych w Modelowej Konwencji OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku. Zagadnieniom tym poświęcona była m.in. konferencja Organizacji, która odbyła się pod koniec września 2009 roku w Paryżu. »

Wyższy podatek od gier hazardowych

Aktualizacja: 29.10.2009

Propozycja zmian do ustawy o grach liczbowych i hazardowych, zakłada znaczne podwyższenie podatku od tych gier. »

Rosną świadczenia rodzinne

Aktualizacja: 30.10.2009

Od poniedziałku (2 listopada) rodziny otrzymają wyższe o 40 proc. zasiłki rodzinne. Wzrośnie też wysokość świadczenia pielęgnacyjnego za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. »

Firmy z obrotem do 30 tys. euro zwolnione z VAT

Aktualizacja: 30.10.2009

Firmy, których roczny obrót nie przekroczy 30 tys. euro, czyli równowartości 150 tys. zł, będą zwolnione z podatku od towarów i usług. »

Zwolnienia od podatku dla spadków

Aktualizacja: 29.10.2009

Korzystne zasady zwolnienia z podatku od spadków i darowizn wprowadzone dla tzw. zerowej grupy podatkowej mają zastosowanie do spadków nabytych od 1 stycznia 2007 r. – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 20 sierpnia 2009 r. (sygn. akt II FSK 793/09). »

VAT od aut bez zmian

Aktualizacja: 29.10.2009

Zarówno odliczenia VAT od samochodów z kratką, jak i dotychczasowe zasady rozliczania korzyści, jakie daje użytkowanie służbowych aut, pozostaną bez zmian jeszcze przez przynajmniej 8 miesięcy - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Jarosz

Ekspert z zakresu marketingu i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK