| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

ARiMR: są jeszcze środki na działaność pozarolniczą

Aktualizacja: 13.08.2009

Jeszcze w 11 województwach rolnicy mogą starać się o pieniądze na uruchomienie działalności pozarolniczej. Taka pomoc przewidziana jest w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na 2009 rok jest na ten cel ponad 370 mln zł - poinformowało biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Prezydent podpisał nowelizację budżetu na 2009 rok

Aktualizacja: 13.08.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy budżetowej na 2009 rok - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. »

Lewiatan: trzecia umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony

Aktualizacja: 12.08.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" apeluje do pracodawców, by po zawarciu z pracownikiem dwóch umów na czas określony trzecią popisali już na czas nieokreślony, choć z ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego wprost nie wynika taki obowiązek. »

Drobni przedsiębiorcy chcą zwolnienia bonów z PIT

Aktualizacja: 12.08.2009

Drobni przedsiębiorcy zwrócili się do prezydenta o zgłoszenie projektu nowelizacji ustawy, zwalniającej z PIT gotówkę wypłacaną pracownikom z funduszu świadczeń socjalnych - poinformował we wtorek PAP prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Jan Rakowski. Zdaniem przedsiębiorców, z PIT powinny być zwolnione także bony i talony. »

Będą zmiany w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 12.08.2009

We wtorek rząd przyjął projekt zmian w Prawie zamówień publicznych. Chodzi m.in. o bardziej efektywny system środków odwoławczych, a jednocześnie sprawniejsze prowadzenie postępowań - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po posiedzeniu. »

Wyższe świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek rodzinny

Aktualizacja: 12.08.2009

Rząd zdecydował we wtorek o podwyższeniu świadczenia pielęgnacyjnego o 100 zł, z 420 do 520 zł. Zwiększona została także wysokość zasiłku rodzinnego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Eksperci będą monitorować pakiet antykryzysowy

Aktualizacja: 11.08.2009

Po wakacjach zostanie powołany specjalny zespół ekspertów monitorujących funkcjonowanie w praktyce ustaw z pakietu antykryzysowego. Minister pracy Jolanta Fedak deklaruje, że będą brane pod uwagę wszystkie zastrzeżenia, zarówno pracodawców, jak i związków zawodowych. Na podstawie opinii zespołu resort opracuje poprawki do ustawy. »

Dojazd na rehabilitację autem z kratką nie uprawnia do odliczenia

Aktualizacja: 10.08.2009

Podatnik, dojeżdżając na zabiegi rehabilitacyjne autem zarejestrowanym jako ciężarowe, nie będzie mógł poniesionych na ten cel wydatków odliczyć od dochodu. »

"Rz": 1 procent bez podatku?

Aktualizacja: 10.08.2009

Osoby chore i niepełnosprawne obawiają się, że będą musiały zapłacić podatek od wsparcia otrzymanego od fundacji i stowarzyszeń w ramach 1 proc. podatku dochodowego - pisze "Rzeczpospolita". »

Kasy fiskalne u lekarzy i prawników

Aktualizacja: 10.08.2009

W połowie kwietnia 2010 r. prawnicy i lekarze mogą być zmuszeni do zainstalowania kas fiskalnych - przewiduje "Gazeta Prawna". »

Wniosek o zaległy zasiłek tylko do poniedziałku

Aktualizacja: 10.08.2009

Osoby, które nie dostają zasiłku rodzinnego, mimo że dochody w ich rodzinie spadły, mogą jeszcze do poniedziałku 10 sierpnia złożyć wniosek o wznowienie postępowania i wypłatę zaległego świadczenia. Prawo do tego daje im obowiązujący od 8 lipca wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Na razie zainteresowanie sprawą jest znikome. »

Sprzedaż zdjęć z wakacji opodatkowana

Aktualizacja: 07.08.2009

Każdy, kto sprzedaje - nawet okazjonalnie - zdjęcia z wakacji w internecie, musi się liczyć koniecznością zapłacenia podatku - ostrzega "Gazeta Prawna". »

ZUS pomoże firmom kontrolować chorych pracowników

Aktualizacja: 07.08.2009

ZUS rozpoczyna bezpłatne szkolenia dla firm, które ułatwią im kontrole pracowników często korzystających z krótkich zwolnień lekarskich. »

Nie ma chętnych na pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 06.08.2009

Urzędy pracy wskazują, że pozbawienie prawa do skorzystania z pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych osób wynajmujących mieszkania zakładowe lub komunalne ograniczy liczbę korzystających z nowego programu. »

Ulga na dzieci najpopularniejsza w rozliczeniu PIT za 2008 rok

Aktualizacja: 06.08.2009

W rocznym rozliczeniu PIT za 2008 rok podatnicy pomniejszyli swój podatek z tytułu ulgi na dzieci o ponad 6 mld zł. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Woźniak

Adwokat - ekspert w dziedzinie prawa rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »