| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sędzia będzie wyłączony ze sprawy, w której już orzekał

Aktualizacja: 20.07.2009

Sędzia sądu administracyjnego nie będzie mógł brać udziału w sprawie wznowionej, w której już wcześniej orzekał – przewidują nowe przepisy. »

Pracownicy otrzymają z ZFŚS 380 zł bez podatku

Aktualizacja: 20.07.2009

Limit zwolnienia z podatku w wysokości 380 zł dla świadczeń z funduszu socjalnego będzie miał zastosowanie łącznie do świadczeń pieniężnych i rzeczowych. »

Sejm przyjął większość poprawek do nowelizacji ustawy o PIT

Aktualizacja: 20.07.2009

Sejm w głosowaniu 17 lipca zaakceptował trzy z czterech senackich poprawek do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Ustawa jest częścią pakietu antykryzysowego. »

Dopłaty do pensji dla firm

Aktualizacja: 20.07.2009

Firmy, które ucierpiały w kryzysie, otrzymają dopłaty do pensji pracowników. Wszystkie będą też mogły elastyczniej kształtować czas pracy podwładnych. »

Sejm znowelizował ustawę budżetową na 2009 r.

Aktualizacja: 20.07.2009

Sejm uchwalił w piątek w nocy nowelizację tegorocznej ustawy budżetowej. Posłowie odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez posłów opozycji oraz poprawki przedstawione w formie tzw. wniosków mniejszości. »

Przepisy o zwolnieniach z posiadania kas fiskalnych niekonstytucyjne

Aktualizacja: 17.07.2009

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z konstytucją. »

Brak opłaty w terminie pozbawia prawa do egzaminu księgowego

Aktualizacja: 17.07.2009

Kandydat do egzaminu księgowego, który nie wniósł opłaty, jest traktowany jak osoba, która zrezygnowała z tego egzaminu. »

Parafianowicz o 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 16.07.2009

1 proc. podatku od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego jest im sukcesywnie przekazywany. Zgodnie z przepisami, urzędy skarbowe mają obowiązek przekazania pieniędzy od lipca do końca sierpnia br. - poinformował w czwartek 16 lipca w Sejmie wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. »

Niektóre gminy mają kłopot z wypłatą zasiłków

Aktualizacja: 17.07.2009

Wojewodowie z opóźnieniem lub w niższej wysokości, niż wnioskują o to gminy, przekazują pieniądze na wypłatę świadczeń rodzinnych. »

MF ograniczy odliczenie VAT od zakupu samochodów osobowych

Aktualizacja: 22.07.2009

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich planowane przez rząd ponowne ograniczenie odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów osobowych to działanie na szkodę przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. »

Pawlak: w 2010 r. nie powinny wzrosnąć podatki dochodowe

Aktualizacja: 16.07.2009

W przyszłym roku nie należy spodziewać się podwyżki podatków dochodowych - poinformował w środę dziennikarzy przebywający z wizytą w Rumunii wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Konsumenci mogą pozwać elektrownie o zwrot zapłaconej akcyzy

Aktualizacja: 16.07.2009

Konsumenci mogą występować do elektrowni o zwrot zapłaconej akcyzy zawartej w cenie energii elektrycznej z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia elektrowni. »

Kościołowi fiskus niestraszny

Aktualizacja: 16.07.2009

Prokuratura zbada okoliczności, w jakich gdańska kuria dostała 14 mln zł zwrotu podatku - zapowiada "Gazeta Wyborcza". »

Rząd proponuje zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 15.07.2009

Zmiany w ustawie o VAT dotyczą przede wszystkim kwestii miejsca świadczenia usług, co będzie miało bezpośredni wpływ na miejsce ich opodatkowania. Usługi będą opodatkowane w kraju, w którym siedzibę ma firma je nabywająca. »

Akcyzę trudno będzie odzyskać

Aktualizacja: 15.07.2009

Producenci energii elektrycznej powinni po korzystnym wyroku sądu składać wnioski o zwrot akcyzy, mimo że organy podatkowe mogą ich nie uwzględnić. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »