| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ważne dla ubiegających się o cerytfikat

Aktualizacja: 17.06.2009

Ministrestwo Finansów opracowało przykładowy zestaw egzaminacyjny sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy. »

Znane są założenia budżetu 2010

Aktualizacja: 17.06.2009

PKB wzrośnie o 0,5 proc., inflacja - 1,0 proc., bezrobocie - 13,8 proc. - na takich założeniach będzie opierał się budżet Polski na 2010 r. »

Płaca minimalna wzrośnie w przyszłym roku o 41 zł

Aktualizacja: 16.06.2009

W przyszłym roku wzrost płacy minimalnej nie będzie tak szybki jak w dwóch poprzednich latach. Wyniesie zaledwie 3,2 proc. »

Ulga meldunkowa już nie obowiązuje

Aktualizacja: 15.06.2009

Podatnik, który sprzedaje nieruchomość kupioną po 1 stycznia 2009 r., nie może skorzystać z ulgi meldunkowej. »

Nie wszystkie wydatki na imprezę promocyjną mogą być kosztem

Aktualizacja: 15.06.2009

Tylko wydatki o charakterze reklamowym stanowią koszt uzyskania przychodów. Nie można zaliczyć do kosztów wydatków na organizację bankietu oraz zakup alkoholu na imprezę. »

Firmy będą mogły ubiegać się o kredyt technologiczny

Aktualizacja: 15.06.2009

Małe i średnie firmy, które inwestują w nowoczesne technologie, będą mogły ubiegać się o kredyt technologiczny w sześciu bankach komercyjnych. W środę Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy w tej sprawie. »

Będą zmiany w prawie pracy

Aktualizacja: 15.06.2009

Do Sejmu trafiła część projektu tzw. pakietu antykryzysowego, dotycząca zmian w prawie pracy, m.in. elastycznego czasu pracy i umów na czas określony. »

Banki i SKOK-i będą mieć mniej czasu na przelewy podatników

Aktualizacja: 12.06.2009

Skrócenie z pięciu dni do dwóch dni terminu na przekazanie fiskusowi należności podatników przewiduje poselski projekt nowelizacji prawa bankowego oraz ustawy o SKOK-ach. »

Za wyrzucenie baterii do kosza grozi grzywna

Aktualizacja: 12.06.2009

Przedsiębiorca świadczący usługi w zakresie sprzedaży lub wymiany zużytych baterii oraz akumulatorów ma obowiązek nieodpłatnie przyjmować stare ogniwa. »

Protetycy w spółkach bez VAT

Aktualizacja: 09.06.2009

Świadczenie usług przez techników dentystycznych, jak również dostawa protez dentystycznych lub sztucznych zębów przez dentystów oraz techników dentystycznych są nieopodatkowane VAT, bez względu na to, czy protetycy działają sami czy w spółce. Nie można bowiem uzależniać prawa do zwolnienia z VAT od formy prowadzenia działalności gospodarczej – wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. »

Wynagrodzenie za opiekę nad dzieckiem wolne od podatku

Aktualizacja: 10.06.2009

Wynagrodzenie należne opiekunowi z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem przyznane przez sąd nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych. »

Koniec pracy na fiskusa

Aktualizacja: 10.06.2009

Dziś Centrum im. Adama Smitha ogłosi dzień wolności podatkowej. Oznacza to, że w tym roku zaczynamy pracować na siebie wcześniej niż kiedykolwiek. »

CBOS: podatnicy o swoich rozliczeniach z fiskusem za 2008 r.

Aktualizacja: 10.06.2009

82 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS rozliczyło się z fiskusem, blisko jedna piąta (18 proc.) twierdzi, że nie podlega takiemu obowiązkowi - wynika z sondażu. »

Operator udostępni Twoje dane wywiadowi skarbowemu

Aktualizacja: 10.06.2009

Wywiad skarbowy uzyska szczegółowe dane o podatnikach od operatora telekomunikacyjnego i pocztowego. »

Przed wizytą w urzędzie zadzwoń

Aktualizacja: 09.06.2009

Podatnik, którego urząd skarbowy wezwie do złożenia wyjaśnień dotyczących rocznego PIT, powinien dowiedzieć się w urzędzie, o jakie kwestie chodzi, aby dobrze przygotować się do takiej wizyty. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »