| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

BCC: Podwyższenie podatków zaszkodzi gospodarce

Aktualizacja: 10.07.2009

Wzrost obciążeń fiskalnych w sytuacji, gdy polska gospodarka balansuje na krawędzi recesji, może spowodować pogłębienie problemów gospodarczych. Rozważane przez rząd podwyższenie podatków – dyktowane dobrymi chęciami – przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego, jeśli spowoduje spadek wpływów do budżetu wywołany unikaniem płacenia podatków i upadkiem niewielkich firm - ostrzega Arkadiusz Protas, wiceprezes Business Centre Club. »

Kolejne zmiany w podatku akcyzowym już obowiązują

Aktualizacja: 10.07.2009

Zaczynają obowiązywać zmienione przepisy w podatku akcyzowym dotyczące m.in. zasady wprowadzania do obrotu papierosów ze starymi znakami akcyzy, ułatwień dla importerów gazu płynnego czy też możliwości obniżenia podstawy opodatkowania ambulansów. »

Tusk z prezydentem ws. uniknięcia podwyżki podatków

Aktualizacja: 10.07.2009

Premier Donald Tusk powiedział po czwartkowym spotkaniu z prezydentem, że odniósł wrażenie, iż Lech Kaczyński jest "otwarty na rozmowę" o rozwiązaniach, które umożliwią uniknięcie podwyżki podatków w 2010 roku. Wśród nich wymienił m.in. przekazanie zysku NBP do budżetu i ograniczenie wydatków na zbrojenia. »

Nie będzie specjalnych ulg dla powodzian

Aktualizacja: 10.07.2009

Ministerstwo Finansów nie planuje specjalnych ulg dla powodzian, którzy podczas ostatniego żywiołu stracili dokumentację podatkową. Każdy o ulgę będzie musiał wystąpić indywidualnie. »

Rozporządzenia o akcyzie niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 09.07.2009

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy o akcyzie, które nakładają obowiązek podatkowy na osoby fizyczne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby prawne sprzedające samochód osobowy przed jego pierwszą rejestracją dokonywaną na terytorium Polski. »

Rolnicy z firmą zapłacą takie składki jak w ZUS

Aktualizacja: 09.07.2009

Rolnicy dodatkowo prowadzący własne firmy mogą nie być wykluczani z KRUS. Ze względu na przepisy unijne rząd może zaproponować, aby płacili oni składki w takiej samej wysokości jak samozatrudnieni do ZUS. »

Organizacje pozarządowe zaniepokojone brakiem pieniędzy z 1 proc. podatku

Aktualizacja: 09.07.2009

Organizacje Pożytku Publicznego apelują do ministra finansów o jak najszybsze przekazanie pieniędzy z 1 proc. podatku zadeklarowanych przez podatników. Według przedstawicieli kilku łódzkich fundacji, dotąd nie otrzymały one środków z tego tytułu, dzięki którym mogą prowadzić swoją działalność. Ministerstwo finansów zapewnia, że środki są przekazywane od początku lipca. »

Na zwolnienie z podatku sms-ów charytatywnych nie pozwala dyrektywa

Aktualizacja: 09.07.2009

Ministerstwo Finansów zniesie VAT na sms-y charytatywne, pod warunkiem że zmienią się przepisy unijne. »

Dostosowanie ustawy o VAT do nowej klasyfikacji

Aktualizacja: 08.07.2009

Ustawa o VAT będzie dostosowana do klasyfikacji wyrobów i usług obowiązującej od stycznia tego roku. »

Wypłata świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego nie jest zagrożona

Aktualizacja: 08.07.2009

Większość gmin wypłaca na bieżąco świadczenia osobom, które nie mogą wyegzekwować alimentów. Nie obawiają się, że zabraknie im na ten cel pieniędzy. »

Rostowski: rząd w ostateczności będzie podwyższał podatki

Aktualizacja: 08.07.2009

Rząd tylko w ostateczności będzie podwyższał podatki - powiedział na konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski. Rząd 7 lipca przyjął projekt nowelizacji tegorocznej ustawy budżetowej. Projekt nowelizacji tegorocznego budżetu, to projekt "stabilizacji finansów publicznych i gospodarki". »

Rząd powinien szukać oszczędności w KRUS

Aktualizacja: 08.07.2009

Komisja Trójstronna jeszcze w lipcu ma rozpocząć prace nad reformą systemu ubezpieczeń społecznych rolników. Nowe rozwiązania mają zostać wynegocjowane tak jak emerytury pomostowe. »

Wywiad skarbowy uzyskał nowe uprawnienia

Aktualizacja: 07.07.2009

Od 6 lipca wywiad skarbowy może domagać się udostępniania danych telekomunikacyjnych i danych identyfikujących podmiot korzystający z usług pocztowych. »

MF chce zreformować system podatków dochodowych w 2011 r.

Aktualizacja: 07.07.2009

W 2011 r. ustawa o PIT zostanie zastąpiona ustawą o podatku od dochodów osobistych, a ustawa o CIT - ustawą o podatku od dochodów z działalności gospodarczej. W odrębnym akcie ma być uregulowany podatek od dochodów kapitałowych - poinformował w poniedziałek PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Rząd przymierza się do podwyżki podatków

Aktualizacja: 07.07.2009

Politycy PO zapewniają, że zwiększanie podatków bezpośrednich będzie ostatecznością, rozważają jednak podniesienie akcyzy, składki rentowej lub VAT. PSL nie godzi się podwyżkę stawki VAT, akceptuje natomiast - podobnie jak klub Lewicy - czasowe przywrócenie trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. PiS sprzeciwia się jakiejkolwiek podwyżce podatków. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »