| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowelizacja ustawy o PIT: Państwo kosztem przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.09.2009

Sejm właśnie uchwalił projekt nowelizacji ustawy o PIT. Poprawka przesuwająca o rok wejście w życie nowej ustawy w niczym nie zmienienia krytycznego stanowiska przedsiębiorców do zaproponowanych przez rząd zmian. »

Związkowcy: nie trzeba będzie płacić fachowcom za rozliczanie PIT

Aktualizacja: 27.09.2009

Nowe przepisy o PIT, zobowiązujące pracodawców do rozliczania za pracowników podatku dochodowego, pozwolą zaoszczędzić na opłatach dla doradców wypełniających skomplikowane zeznania podatkowe - uważają związkowcy. »

Eksperci: pracodawcy nie powinni pośredniczyć w rozliczeniach PIT

Aktualizacja: 27.09.2009

Eksperci podatkowi uważają, że pracodawcy nie powinni pośredniczyć w rozliczeniach podatkowych między pracownikami a urzędami skarbowymi. »

VAT od usług będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy

Aktualizacja: 25.09.2009

Podatek VAT od usług świadczonych za granicą będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy takiej usługi, a nie tam, gdzie siedzibę ma firma świadcząca usługę - przewiduje uchwalona w piątek 25 września przez Sejm nowelizacja ustawy o VAT. »

Sejm: od 2011 r. pracodawcy będą rozliczać PIT za swoich pracowników

Aktualizacja: 27.09.2009

Nie od przyszłego, ale od 2011 r. pracownicy nie będą musieli wypełniać i wysyłać rocznego rozliczenia PIT, gdyż zrobią to za nich pracodawcy - przewiduje uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Ordynacji podatkowej. »

Utwory muzyczne pobierane z sieci są opodatkowane jak usługa

Aktualizacja: 25.09.2009

Płyta kompaktowa kupiona w sklepie jest towarem. Ten sam utwór ściągnięty z sieci jest usługą. Prawidłowa kwalifikacja ma znaczenie w rozliczeniach VAT. »

Pracodawcy nie chcą wypełniać PIT za pracownika

Aktualizacja: 25.09.2009

Pracodawcy zdecydowanie sprzeciwiają się projektowi zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Przede wszystkim zapisowi, który zakłada przeniesienie obowiązków związanych z rozliczaniem podatków na pracodawcę. »

E-papierosy nie będą opodatkowane akcyzą

Aktualizacja: 25.09.2009

E-papierosy nie są wyrobem tytoniowym podlegającym akcyzie. Ministerstwo Finansów nie planuje opodatkowywać tych wyrobów – dowiedział się DGP. »

Wysokość świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej

Aktualizacja: 24.09.2009

Od 1 października zaczną obowiązywać przepisy o pomocy społecznej określające kwoty świadczeń pieniężnych oraz kryteria dochodowe pozwalające na otrzymywanie świadczeń. »

Uchybienie terminu przez organ podatkowy

Aktualizacja: 24.09.2009

W dniu 29 maja 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) wydał wyrok, w którym wskazał skutki uchybienia przez organ podatkowy terminu do wydania interpretacji indywidualnej na wniosek podatnika (sygn. III SA/Wa 369/09). »

E-book bez niższego VAT

Aktualizacja: 24.09.2009

Sprzedaż e-booka traktowana jako usługa nie pozwala na stosowanie obniżonego VAT. »

Nowe stypendia bez podatku

Aktualizacja: 24.09.2009

Stypendia dla studentów i doktorantów uzyskane od osób prywatnych oraz pomoc materialna z samorządów będą zwolnione z PIT. »

12 kandydatów na stanowisko prezesa ZUS

Aktualizacja: 23.09.2009

W środę 23 września rozpocznie się postępowanie kwalifikacyjne, które wyłoni nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty aplikacyjne nadesłało łącznie 19 osób, 12 z nich będzie walczyło o fotel. »

Ustalanie ekwiwalentu pieniężnego za urlop - nowelizacja

Aktualizacja: 23.09.2009

Uwzględnienie wymagań kodeksu pracy przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, to jedna z przyczyn przygotowywanej w ministerstwie pracy nowelizacji przepisów o zasadach ustalania tego ekwiwalentu. »

Wniosek o zwrot akcyzy do końca września

Aktualizacja: 23.09.2009

Producenci rolni do 30 września mają czas na złożenie wniosku o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK