| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ostatnie chwile na e-podpis

Aktualizacja: 04.06.2009

Od 21 lipca bezpieczny podpis elektroniczny będzie jedyną uznawaną formą potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS. »

Tylko 26 proc. osób zdało egzamin na naczelnika

Aktualizacja: 05.06.2009

Spośród 540 osób, które przystąpiły do konkursu na naczelników urzędów skarbowych, tylko 139 osób zdało egzamin. Nadal nie wybrano 69 naczelników. »

Zgłoszenia wywozowe tylko elektronicznie

Aktualizacja: 04.06.2009

Od 1 lipca wywozowe zgłoszenia celne będą składane wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu tranzytowego ECS. »

Pracownicy dostaną zaliczki zaległych pensji

Aktualizacja: 04.06.2009

Jeszcze przed ogłoszeniem upadłości firmy jej pracownicy będą mogli otrzymywać zaliczki na poczet niewypłaconych wynagrodzeń. »

Rząd nie prowadzi prac nad podwyżką stawek VAT

Aktualizacja: 04.06.2009

Ministerstwo finansów (MF) nie prowadzi prac nad podwyżką stawek podatku od towarów i usług (VAT) - powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

ZUS kwestionuje świadectwa pracy

Aktualizacja: 04.06.2009

Co trzecia osoba ubiegająca się o emeryturę pomostową otrzymuje od ZUS decyzję odmowną. W wielu przypadkach organ rentowy kwestionuje świadectwa pracy wystawione przez pracodawców. »

Podatkowe manewry Skarbu Państwa

Aktualizacja: 04.06.2009

Kolejna spółka Skarbu Państwa tworzy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), aby ograniczyć podatki. A jeszcze niedawno fiskus był przeciwny takim działaniom - akcentuje "Parkiet". »

Zapomogi będą zwolnione z podatku

Aktualizacja: 03.06.2009

Zapomogi w wysokości do 638 zł, wypłacane ze środków zakładowej organizacji związkowej pracownikom należącym do tej organizacji, będą zwolnione z podatku od osób fizycznych. »

Emeryturę będzie można sprawdzić w internecie

Aktualizacja: 03.06.2009

ZUS rozpocznie w tym roku budowę platformy informatycznej, która umożliwi m.in. sprawdzanie danych zapisanych na kontach ubezpieczonych, składanie wniosków i dokumentów. »

Polacy przywożą mniej aut, ale wpływy z akcyzy nie spadają

Aktualizacja: 03.06.2009

Mimo że Polacy sprowadzają z zagranicy prawie połowę mniej samochodów niż w ubiegłym roku, wpływy z akcyzy od aut nie spadają - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica. Główną przyczyną tego jest wysoki kurs euro. Zapewnił też, że resort nie pracuje nad podwyżkami podatku akcyzowego. »

Pojawią się nowe zwolnienia w podatku PIT

Aktualizacja: 03.06.2009

Resort finansów rozszerza katalog zwolnień z PIT dotyczący zapomóg oraz świadczeń rzeczowych dla pracowników. »

Można odliczać VAT od wszystkich samochodów

Aktualizacja: 02.06.2009

W konsekwencji przekroczenia z dniem 1 maja 2004 r. przez państwo polskie granic dopuszczalnych ograniczeń, wyznaczonych przez art. 17 ust. 6 akapit drugi Szóstej Dyrektywy, od tego dnia nie mają zastosowania wszelkie określone w prawie krajowym ograniczenia w odliczaniu podatku naliczonego zawartego w zakupach dotyczących wydatków na nabycie paliwa do samochodów wykorzystywanych w działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług. W szczególności nie ma w całości zastosowania obowiązujący obecnie (tj. w brzmieniu od 22 sierpnia 2005 r.) art. 88 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 86 ust. 3 ustawy o VAT – wyrok WSA w Krakowie. »

Doradcy podatkowi mają swój portal

Aktualizacja: 02.06.2009

Krajowa Izba Doradców Podatkowych uruchomiła portal społecznościowy skierowany do osób związanych z zawodem doradcy podatkowego. »

Kredyty ekologiczne z podatkiem

Aktualizacja: 02.06.2009

Dopłata do oprocentowania kredytu realizowana z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska stanowi przychód podlegający PIT. »

50 tys. nieudanych prób wysłania e-PIT

Aktualizacja: 02.06.2009

Z powodu błędów około 50 tys. podatników, którzy przesyłali e-PIT-37 za 2008 rok bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego, miało kłopot z przesłaniem zeznania. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »