| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wydatki na spotkania za firmowe pieniądze nie zawsze są kosztem

Wydatki na spotkania za firmowe pieniądze nie zawsze są kosztem

Część urzędów skarbowych nie pozwala zaliczać wydatków na organizację imprez okolicznościowych do kosztów podatkowych, mimo że resort finansów wydał w tej sprawie pismo korzystne dla podatników.


Ważne!
Jeśli podatnik nie ma pewności, czy wydatki na zorganizowaną przez niego imprezę okolicznościową zaliczyć do kosztów podatkowych, powinien wystąpić o wydanie interpretacji podatkowej

Interpretacje się różnią

W ślad za wspomnianym pismem również niektóre urzędy skarbowe zaczęły wydawać interpretacje korzystne dla podatników. Niestety, nie jest to powszechna tendencja. Przykładowo jeden z dolnośląskich urzędów skarbowych stwierdził, że pismo nr PB3/GN-8213-298/05/1680, dotyczące kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków pracodawcy poniesionych na organizację imprez integracyjnych, zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, nie stanowi interpretacji wydanej na podstawie art. 14a par. 1 pkt 2 i par. 2 ustawy Ordynacja podatkowa. Wyjaśnienia te nie były też skierowane do organów podatkowych, jak również nie zostały ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów, zatem nie mogą stanowić wykładni prawa.

W obliczu rozbieżności w podejściu przez organy podatkowe do problemu kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację imprez integracyjnych do kosztów uzyskania przychodów, najbezpieczniej zwró- cić się z pisemnym wnioskiem do naczelnika urzędu skarbowego o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. O udzielenie interpretacji należy wystąpić w trybie przepisów art. 14a Ordynacji podatkowej.

Radosław Knapik

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Paszkowski

Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK