| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

NFZ podzielił pieniądze z podatku Religi

Aktualizacja: 07.04.2009

W tym miesiącu do wojewódzkich oddziałów NFZ trafi dodatkowo prawie 850 mln zł. Środki będą pochodzić z pieniędzy, które miały być przeznaczone na leczenie ofiar wypadków. »

WSA w Krakowie za pełnym odliczeniem VAT od paliwa do wszystkich aut służbowych

Aktualizacja: 06.04.2009

Podatnikom powinno przysługiwać pełne prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów wykorzystywanych do działalności gospodarczej - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w orzeczeniu z 3 kwietnia br. »

Zmiany w sprawozdaniu Rb-28

Aktualizacja: 03.04.2009

Już obowiązuje zmiana wprowadzona w sprawozdawczości budżetowej. Zmiana dotyczy sprawozdania Rb-28 z wykonania planu wydatków budżetu państwa. Jednostki zobowiązane do sporządzania tego sprawozdania co miesiąc muszą wypełniać dodatkowe kolumny. »

ZUS umorzy składki przedsiębiorczym matkom

Aktualizacja: 06.04.2009

Osoby prowadzące firmę, które przebywały na urlopie macierzyńskim i wychowawczym, będą miały rok na złożenie wniosku do ZUS o umorzenie składek od prowadzonej działalności. »

Coraz mniej czasu na wprowadzenie e-deklaracji PIT-37

Aktualizacja: 06.04.2009

Ministerstwo Finansów ma coraz mniej czasu na uruchomienie systemu e-deklaracji przy składaniu zeznania PIT, nie wymagających kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Jest on gotowy, ale brakuje podpisu prezydenta pod nowelizacją ordynacji podatkowej. »

Można odzyskać PIT od refundacji za okna

Aktualizacja: 03.04.2009

Podatnicy, którzy zapłacili już PIT od zwróconych wydatków za wymianę okien, mogą złożyć korektę zeznania wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. To skutek ostatniej interpretacji ministra finansów. »

Na ZUS nie ma siły

Aktualizacja: 03.04.2009

ZUS latami zaniżał zasiłki chorobowe i macierzyńskie - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Tyle, że wiele osób o tym nie wiedziało i pieniędzy już nie odzyska - pisze Dominika Wielowieyska w "Gazecie Wyborczej". »

Senat za podwyższeniem ulgi inwestycyjne do 100 tys. euro

Aktualizacja: 03.04.2009

Senat bez poprawek przyjął w czwartek nowelizację ustaw o podatkach dochodowych zwiększającą z 50 tys. do 100 tys. euro limit tzw. ulgi inwestycyjnej. »

Wstrzymane prace nad zwolnieniem z PIT talonów żywieniowych

Aktualizacja: 03.04.2009

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała w czwartek o wstrzymaniu prac nad projektem nowelizacji ustawy o PIT, która ma zwolnić z podatku bony i talony żywieniowe. »

Sejm przeciw uproszczeniu zasad rozliczania CIT przez spółdzielnie

Aktualizacja: 02.04.2009

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu przygotowany przez Lewicę projekt ustawy umożliwiający spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym rozliczanie podatku CIT na takich samych zasadach, jakie stosują pozostałe podmioty. »

Korekta faktury elektronicznej możliwa na papierze

Aktualizacja: 02.04.2009

Podatnik może wystawiać e-faktury, nawet jeśli system wymiany informacji z kontrahentami nie pozwala ich korygować drogą elektroniczną. Państwa członkowskie powinny uznawać za faktury dokumenty w formie papierowej lub w formie elektronicznej, spełniające warunki określone w dyrektywie. »

Unijne pieniądze przyciągają chętnych do pracy w urzędach

Aktualizacja: 02.04.2009

Największą popularnością w administracji publicznej cieszą się obecnie stanowiska powiązane z dystrybucją środków unijnych. O jedno takie miejsce pracy stara się średnio po kilkadziesiąt osób. »

Składanie zeznań PIT-37 za rok 2008 przez Internet

Aktualizacja: 02.04.2009

Minister Finansów wydał komunikat dotyczący planowanych zmian w zakresie możliwości składania zeznań PIT-37 za 2008 r. przez Internet. »

Pełnomocnik podpisze e-deklaracje za podatnika

Aktualizacja: 01.04.2009

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia określający wzór pełnomocnictwa do podpisywania e-deklaracji. »

Fiskus przy abolicji nie pozwala na zwiększanie ulg

Aktualizacja: 01.04.2009

Organy podatkowe weryfikują właśnie wnioski abolicyjne. Kłopoty mają podatnicy, którzy rozliczyli w Polsce zagraniczne zarobki i korzystali z ulg podatkowych. Urzędnicy nie pozwalają zwiększać kwoty ulgi o zwrot podatku wynikający z abolicji. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »