| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Fiskus niszczy firmy

Aktualizacja: 21.09.2009

Firmy, które z powodu przejściowych trudności finansowych proszą fiskusa o rozłożenie podatku na raty, zamiast ulgi mogą spodziewać się zajęcia konta bankowego lub wizyty poborcy skarbowego, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Po zamknięciu firmy można nie dostać zasiłku

Aktualizacja: 18.09.2009

Osoby pracujące na własny rachunek, które z powodu kryzysu i z braku zamówień muszą zamknąć działalność, mogą pozostać bez środków do życia. Jeśli płaciły wcześniej obniżone składki na ZUS, nie mogą się teraz zarejestrować jako bezrobotne, więc nie dostaną zasiłku. »

Pracodawcy nie chcą rozliczać zeznań PIT pracowników

Aktualizacja: 21.09.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan bardzo źle oceniła planowane zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi o przepisy dotyczące obowiązku sporządzania rocznego obliczenia podatku przez płatników z urzędu. »

Nowy wzór deklaracji PIT-6/PIT-6L

Aktualizacja: 18.09.2009

Obowiązuje już nowy wzór PIT-6/PIT-6L (deklaracja do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej). »

INFOR Lex Biznes - dni otwarte dla doradców podatkowych

Aktualizacja: 18.09.2009

Spółka INFOR Eskpert organizuje dni otwarte nowego internetowego produktu informacyjnego - INFOR Lex Biznes. Akcja skierowana jest do doradców podatkowych i trwa do 30 września 2009 r. Na zainteresowanych promocją czekają bezpłatny dostęp do INFOR Lex Biznes oraz upominki. »

Nowe regulacje zasad stażu dla bezrobotnych

Aktualizacja: 17.09.2009

Bezrobotni, podejmujący staż, nie będą mogli pracować więcej niż osiem godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo; natomiast bezrobotni niepełnosprawni - siedem godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo - wynika z rozporządzenia, regulującego zasady odbywania stażu przez bezrobotnych, które w czwartek wchodzi w życie. »

Ze zwolnienia podatkowego dla oszczędzających na IKE skorzysta też obcokrajowiec

Aktualizacja: 17.09.2009

Dochody uzyskane przez nierezydentów z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym będą zwolnione z podatku dochodowego. »

Dziesięć lat na liście dłużników za zaległości wobec ZUS

Aktualizacja: 16.09.2009

Nieopłacenie przez przedsiębiorcę składek ZUS może skutkować wpisaniem go na listę dłużników nawet na okres dziesięciu lat. »

Tanie zwalnianie

Aktualizacja: 16.09.2009

W rezultacie wprowadzenia pakietu antykryzysowego firmy mogą pozbywać sie pracowników bez wypłacania odpraw, alarmuje "Rzeczpospolita". »

Bezpłatna pomoc sąsiedzka nie jest opodatkowana

Aktualizacja: 16.09.2009

Osoby, które świadczą sobie nawzajem bezpłatną pomoc, np. w ramach banków czasu, nie podlegają opodatkowaniu – wyjaśniło DGP Ministerstwo Finansów. »

Opłata skarbowa to wyłącznie dochód gminy

Aktualizacja: 15.09.2009

Opłata skarbowa stanowi dochód własny budżetu gminy. Powiaty, które wykonują czynności podlegające opłacie skarbowej, nie otrzymują dochodów z tego tytułu. »

Wzrasta limit kwoty na zastaw skarbowy

Aktualizacja: 15.09.2009

Od 2010 r. wzrośnie minimalna wartość poszczególnych rzeczy lub praw, na których ustanawiany będzie zastaw skarbowy. »

Można obniżyć VAT od nieściągalnej wierzytelności

Aktualizacja: 15.09.2009

Podatnik może skorzystać z tzw. ulgi na złe długi i obniżyć należny VAT od nieściągalnej wierzytelności, nawet gdy odbiorca nie uznał faktury i nie uwzględnił jej w swojej ewidencji. »

Pomoc społeczna musi być wpisana do statutu

Aktualizacja: 15.09.2009

Rehabilitacja sfinansowana przez fundację jest opodatkowanym przychodem obdarowanego. Świadczenia udzielane w ramach pomocy społecznej są zwolnione z podatku. Obdarowany zostanie zwolniony z PIT, gdy fundacja zajmuje się pomocą społeczną. »

Zmiany w KRS: elektroniczne odpisy zyskają moc urzędową

Aktualizacja: 15.09.2009

Przedsiębiorcy będą mogli posługiwać się elektronicznymi odpisami, wyciągami i zaświadczeniami wydanymi przez Centralną Informację KRS w postępowaniach. Wydruki elektroniczne zyskają moc dokumentów urzędowych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Röben

Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK