| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Lewiatan: trzecia umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony

Aktualizacja: 12.08.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" apeluje do pracodawców, by po zawarciu z pracownikiem dwóch umów na czas określony trzecią popisali już na czas nieokreślony, choć z ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego wprost nie wynika taki obowiązek. »

Drobni przedsiębiorcy chcą zwolnienia bonów z PIT

Aktualizacja: 12.08.2009

Drobni przedsiębiorcy zwrócili się do prezydenta o zgłoszenie projektu nowelizacji ustawy, zwalniającej z PIT gotówkę wypłacaną pracownikom z funduszu świadczeń socjalnych - poinformował we wtorek PAP prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Jan Rakowski. Zdaniem przedsiębiorców, z PIT powinny być zwolnione także bony i talony. »

Będą zmiany w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 12.08.2009

We wtorek rząd przyjął projekt zmian w Prawie zamówień publicznych. Chodzi m.in. o bardziej efektywny system środków odwoławczych, a jednocześnie sprawniejsze prowadzenie postępowań - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po posiedzeniu. »

Wyższe świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek rodzinny

Aktualizacja: 12.08.2009

Rząd zdecydował we wtorek o podwyższeniu świadczenia pielęgnacyjnego o 100 zł, z 420 do 520 zł. Zwiększona została także wysokość zasiłku rodzinnego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Eksperci będą monitorować pakiet antykryzysowy

Aktualizacja: 11.08.2009

Po wakacjach zostanie powołany specjalny zespół ekspertów monitorujących funkcjonowanie w praktyce ustaw z pakietu antykryzysowego. Minister pracy Jolanta Fedak deklaruje, że będą brane pod uwagę wszystkie zastrzeżenia, zarówno pracodawców, jak i związków zawodowych. Na podstawie opinii zespołu resort opracuje poprawki do ustawy. »

Dojazd na rehabilitację autem z kratką nie uprawnia do odliczenia

Aktualizacja: 10.08.2009

Podatnik, dojeżdżając na zabiegi rehabilitacyjne autem zarejestrowanym jako ciężarowe, nie będzie mógł poniesionych na ten cel wydatków odliczyć od dochodu. »

"Rz": 1 procent bez podatku?

Aktualizacja: 10.08.2009

Osoby chore i niepełnosprawne obawiają się, że będą musiały zapłacić podatek od wsparcia otrzymanego od fundacji i stowarzyszeń w ramach 1 proc. podatku dochodowego - pisze "Rzeczpospolita". »

Kasy fiskalne u lekarzy i prawników

Aktualizacja: 10.08.2009

W połowie kwietnia 2010 r. prawnicy i lekarze mogą być zmuszeni do zainstalowania kas fiskalnych - przewiduje "Gazeta Prawna". »

Wniosek o zaległy zasiłek tylko do poniedziałku

Aktualizacja: 10.08.2009

Osoby, które nie dostają zasiłku rodzinnego, mimo że dochody w ich rodzinie spadły, mogą jeszcze do poniedziałku 10 sierpnia złożyć wniosek o wznowienie postępowania i wypłatę zaległego świadczenia. Prawo do tego daje im obowiązujący od 8 lipca wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Na razie zainteresowanie sprawą jest znikome. »

Sprzedaż zdjęć z wakacji opodatkowana

Aktualizacja: 07.08.2009

Każdy, kto sprzedaje - nawet okazjonalnie - zdjęcia z wakacji w internecie, musi się liczyć koniecznością zapłacenia podatku - ostrzega "Gazeta Prawna". »

ZUS pomoże firmom kontrolować chorych pracowników

Aktualizacja: 07.08.2009

ZUS rozpoczyna bezpłatne szkolenia dla firm, które ułatwią im kontrole pracowników często korzystających z krótkich zwolnień lekarskich. »

Nie ma chętnych na pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 06.08.2009

Urzędy pracy wskazują, że pozbawienie prawa do skorzystania z pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych osób wynajmujących mieszkania zakładowe lub komunalne ograniczy liczbę korzystających z nowego programu. »

Ulga na dzieci najpopularniejsza w rozliczeniu PIT za 2008 rok

Aktualizacja: 06.08.2009

W rocznym rozliczeniu PIT za 2008 rok podatnicy pomniejszyli swój podatek z tytułu ulgi na dzieci o ponad 6 mld zł. »

Zadośćuczynienie dla ofiar manifestacji bez podatku

Aktualizacja: 07.08.2009

Świadczenie pieniężne dla ofiar manifestacji wolnościowych w wysokości 50 tys. zł zwolnione jest z PIT. »

Będzie więcej kontroli skarbowych w firmach

Aktualizacja: 06.08.2009

Niższe wpływy do budżetu z tytułu podatku CIT mogą przełożyć się na wzrost intensywności kontroli skarbowych w firmach. Pozwoliłoby to uzupełnić braki w dochodach budżetu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Igor Bąkowski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK