| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Za przestój zasiłek albo stypendium

Aktualizacja: 25.05.2009

Negocjacje dotyczące pakietu antykryzysowego w Komisji Trójstronnej między rządem a związkami i pracodawcami trwają już kilka miesięcy. "Rzeczpospolita" dotarła do ostatecznej wersji rządowej propozycji. Jest szansa, że przed wakacjami dokument trafi do Sejmu. »

Polacy tęsknią za ulgami podatkowymi

Aktualizacja: 25.05.2009

Podatnicy w 90 proc. popierają system ulg podatkowych. Chcą ich zwiększenia. To świadczy m.in. o tym, że nadal stopień opodatkowania w Polsce uznawany jest za wysoki i podatnicy chcą go zmniejszać. »

Co drugi Polak chce ulgi na emeryturę

Aktualizacja: 25.05.2009

Wszyscy podatnicy popierają system ulg podatkowych i postulują rozszerzenie katalogu zwolnień. Co drugi Polak chce wprowadzenia nowej ulgi podatkowej związanej z oszczędzaniem na emeryturę. »

Dodatkowe pieniądze na własną firmę

Aktualizacja: 22.05.2009

Dodatkowo nawet 1,5 tys. osób może w tym roku skorzystać z unijnych grantów na założenie własnej firmy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje zwiększenie puli środków, przeznaczonych na ten cel w tym roku. »

Podatek nalicza się w momencie otrzymania opłaty

Aktualizacja: 22.05.2009

Opłata wstępna oraz opłaty roczne za użytkowanie wieczyste są opodatkowane dopiero w momencie ich otrzymania przez właściciela gruntu, nie później niż w dacie ich wymagalności. »

Mały podatnik z wyższym limitem

Aktualizacja: 22.05.2009

Obowiązuje już zwiększony limit przychodów ze sprzedaży w definicji małego podatnika. »

Lepiej samemu skorygować PIT, a nie czekać na wezwanie urzędu

Aktualizacja: 22.05.2009

Podatnik, który popełnił błąd w zeznaniu podatkowym, nie powinien czekać na wezwanie z urzędu skarbowego. Lepiej, by jak najszybciej sam skorygował błędne rozliczenie - radzi wicenaczelniczka Urzędu Skarbowego w Piasecznie Dorota Suchecka. »

Przedsiębiorcy zarejestrują transakcje w systemie wspólnotowym

Aktualizacja: 21.05.2009

Przedsiębiorcy będą musieli dokonywać rejestracji w systemie EORI (wspólnotowym systemie rejestracji i identyfikacji podmiotów gospodarczych) według określonej przez Ministerstwo Finansów właściwości miejscowej organów celnych. »

Zysk z polisolokaty nie podlega PIT

Aktualizacja: 21.05.2009

Nie są prowadzone prace legislacyjne mające na celu opodatkowanie finansowych produktów inwestycyjnych w formie ubezpieczeń na życie – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Pomoc w spłacie kredytów dla bezrobotnych

Aktualizacja: 21.05.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych udzielonych osobom, które utraciły pracę. »

Proceder fikcyjnych faktur nasila się - alarmują służby skarbowe

Aktualizacja: 20.05.2009

Fikcyjne faktury wartości 74 mln zł wykryły w ubiegłym roku służby Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) w Katowicach. Wyłudzony w ten sposób podatek to, wraz z odsetkami, co najmniej 20 mln zł. »

Odsetki dla firmy zagranicznej tak samo jak dla krajowej

Aktualizacja: 20.05.2009

Sześciomiesięczny termin jest wystarczający, aby organy podatkowe mogły zweryfikować zasadność wniosku zagranicznej firmy o zwrot VAT. Jeśli termin ten zostanie przekroczony, firmie należą się odsetki. »

Dzienna kapitalizacja odsetek sposobem na podatek Belki

Aktualizacja: 20.05.2009

Kilka banków oferuje lokaty, które umożliwiają uniknięcie płacenia podatku Belki. Podatek nie musi być płacony, jeśli należna kwota jest mniejsza niż 49 groszy. »

Do 14,4 tys. zł z Funduszu Pracy dla bezrobotnego na spłatę kredytu

Aktualizacja: 20.05.2009

Osoby, które straciły pracę, będą mogły do końca 2010 roku złożyć wniosek do starosty o pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego. »

Koniec aut z kratką

Aktualizacja: 19.05.2009

Jak ustalił "Dziennik" wkrótce przedsiębiorcy nie będą już musieli montować w służbowych autach osławionych kratek, by odpisać VAT od ceny samochodu. Zamiast tego będą odpisywać VAT od każdego kupionego w celach zawodowych auta. W Polsce jest trzy miliony firm. Tak więc każdy z właścicieli będzie mógł kupić auto i odliczyć podatek. Nad odpowiednimi przepisami pracuje już resort finansów. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »