| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dopłaty do pensji dla firm

Aktualizacja: 20.07.2009

Firmy, które ucierpiały w kryzysie, otrzymają dopłaty do pensji pracowników. Wszystkie będą też mogły elastyczniej kształtować czas pracy podwładnych. »

Sejm znowelizował ustawę budżetową na 2009 r.

Aktualizacja: 20.07.2009

Sejm uchwalił w piątek w nocy nowelizację tegorocznej ustawy budżetowej. Posłowie odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez posłów opozycji oraz poprawki przedstawione w formie tzw. wniosków mniejszości. »

Przepisy o zwolnieniach z posiadania kas fiskalnych niekonstytucyjne

Aktualizacja: 17.07.2009

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z konstytucją. »

Brak opłaty w terminie pozbawia prawa do egzaminu księgowego

Aktualizacja: 17.07.2009

Kandydat do egzaminu księgowego, który nie wniósł opłaty, jest traktowany jak osoba, która zrezygnowała z tego egzaminu. »

Parafianowicz o 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 16.07.2009

1 proc. podatku od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego jest im sukcesywnie przekazywany. Zgodnie z przepisami, urzędy skarbowe mają obowiązek przekazania pieniędzy od lipca do końca sierpnia br. - poinformował w czwartek 16 lipca w Sejmie wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. »

Niektóre gminy mają kłopot z wypłatą zasiłków

Aktualizacja: 17.07.2009

Wojewodowie z opóźnieniem lub w niższej wysokości, niż wnioskują o to gminy, przekazują pieniądze na wypłatę świadczeń rodzinnych. »

MF ograniczy odliczenie VAT od zakupu samochodów osobowych

Aktualizacja: 22.07.2009

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich planowane przez rząd ponowne ograniczenie odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów osobowych to działanie na szkodę przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. »

Pawlak: w 2010 r. nie powinny wzrosnąć podatki dochodowe

Aktualizacja: 16.07.2009

W przyszłym roku nie należy spodziewać się podwyżki podatków dochodowych - poinformował w środę dziennikarzy przebywający z wizytą w Rumunii wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Konsumenci mogą pozwać elektrownie o zwrot zapłaconej akcyzy

Aktualizacja: 16.07.2009

Konsumenci mogą występować do elektrowni o zwrot zapłaconej akcyzy zawartej w cenie energii elektrycznej z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia elektrowni. »

Kościołowi fiskus niestraszny

Aktualizacja: 16.07.2009

Prokuratura zbada okoliczności, w jakich gdańska kuria dostała 14 mln zł zwrotu podatku - zapowiada "Gazeta Wyborcza". »

Rząd proponuje zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 15.07.2009

Zmiany w ustawie o VAT dotyczą przede wszystkim kwestii miejsca świadczenia usług, co będzie miało bezpośredni wpływ na miejsce ich opodatkowania. Usługi będą opodatkowane w kraju, w którym siedzibę ma firma je nabywająca. »

Akcyzę trudno będzie odzyskać

Aktualizacja: 15.07.2009

Producenci energii elektrycznej powinni po korzystnym wyroku sądu składać wnioski o zwrot akcyzy, mimo że organy podatkowe mogą ich nie uwzględnić. »

Jesienią może zabraknąć pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych

Aktualizacja: 15.07.2009

Większość urzędów pracy wydała już tegoroczne pieniądze na aktywizację bezrobotnych. Co więcej, rezerwa ministra na ten cel stopniała z 825 mln do 240 mln zł. »

Stawka podatkowa 32 proc. w PIT niezgodna z konstytucją?

Aktualizacja: 14.07.2009

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepisy ustawy o PIT ustanawiające 32-proc. stawkę podatku dochodowego. Gdyby jego argumenty zostały przyjęte przez Trybunał, moglibyśmy liczyć na szybsze wprowadzenie podatku liniowego. »

Papierosy zarekwirowane przez celników bez podwójnej akcyzy

Aktualizacja: 14.07.2009

Sprzedawcy papierosów nieoznaczonych ceną detaliczną, wcześniej zarekwirowanych z przemytu, korzystali ze zwolnienia w podatku akcyzowym. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Jarosz

Ekspert z zakresu marketingu i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK