| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Można zwracać VAT od paliwa firmom posiadającym auta z kratką

Aktualizacja: 23.02.2009

Firmy posiadające samochody "z kratką", które po 1 maja 2004 r. straciły prawo do odliczenia podatku zawartego w cenie paliwa do tych aut, mogą otrzymać zwrot odprowadzonego podatku - przyznało Ministerstwo Finansów w piśmie opublikowanym na stronie internetowej resortu. »

Będzie obowiązkowa rejestracja wszystkich płatności gotówkowych powyżej 15 tys. euro

Aktualizacja: 20.02.2009

Firmy przyjmujące płatność w gotówce o równowartości co najmniej 15 tys. euro będą musiały zarejestrować transakcję, także jeśli podzielono ją na kilka operacji. »

Skarbówka w fundacjach Rydzyka

Aktualizacja: 20.02.2009

Urząd Kontroli Skarbowej i sąd prześwietlą finanse imperium medialnego o. Tadeusza Rydzyka, informuje "Puls Biznesu". To rezultat ujawnionego przez tę gazetę naruszania przepisów ustawy o fundacjach przez Lux Veritatis i Naszą Przyszłość, kierowane przez kontrowersyjnego redemptorystę. »

Konkurs podatkowy dla studentów

Aktualizacja: 19.02.2009

Firma doradcza KPMG już po raz drugi organizuje konkurs podatkowy, w którym swoją wiedzą będą mogli się wykazać studenci i absolwenci. »

Przy wydawaniu interpretacji fiskus działa na zwłokę

Aktualizacja: 19.02.2009

Organy podatkowe starają się odwlec moment, w którym interpretacja powinna zostać doręczona podatnikowi. Aby nie przekroczyć ustawowego terminu, wzywają podatników do uzupełnienia wniosku. Często są to działania pozorowane ukierunkowane jedynie na zyskanie dodatkowego czasu. »

Małym podatnikiem będzie przedsiębiorca z przychodami 1,2 mln euro

Aktualizacja: 19.02.2009

Za tzw. małego podatnika będzie uznawany przedsiębiorca, którego przychody nie przekroczyły w poprzednim roku równowartości 1,2 mln euro - przewiduje projekt skierowany przez Sejm do komisji finansów publicznych. Obecny limit to 800 tys. euro. »

Jednorazowa amortyzacja do 100 tys. euro

Aktualizacja: 19.02.2009

Mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający działalność będą mogli korzystać z wyższego limitu w ramach przyspieszonej amortyzacji. »

Fiskus sprawdzi nieujawniony e-handel

Aktualizacja: 18.02.2009

Organy kontroli skarbowej uzyskają nowe uprawnienia w zakresie kontroli e-handlu. »

Nie można wystawić papierowej korekty e-faktury

Aktualizacja: 18.02.2009

Podatnik, który chce skorygować elektroniczną fakturę, może to zrobić tylko w formie elektronicznej. »

Autopromocja za pieniądze podatników

Aktualizacja: 19.02.2009

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stołecznego miasta Warszawy, jedna z twarzy Platformy Obywatelskiej, najwyraźniej za nic ma oszczędnościowe plany szefa rządu i lekką ręką wydaje na promocję swoich "dokonań" 100 tys. złotych - pisze "Nasz Dziennik". »

Ulga prorodzinna także dla rolników

Aktualizacja: 18.02.2009

PiS proponuje, by ulgę prorodzinną przyznać także rolnikom opłacającym wyłącznie podatek rolny. Zdaniem ekspertów, takie odliczenie może spowodować, że rolnicy nie będą w ogóle opodatkowani, bo ulga skonsumuje podatek - czytamy w "Gazecie Prawnej". »

Przepisy o fakturach korygujących są niepraktyczne

Aktualizacja: 17.02.2009

Zmiany w przepisach dotyczących wystawiania faktur korygujących. »

Wytwórcy energii mogą odzyskać akcyzę

Aktualizacja: 17.02.2009

Dzięki wyrokowi Europejskiego Trubunału Sprawiedliwości wytwórcy energii elektrycznej mogą wnioskować o zwrot akcyzy od 2006 roku. W tym celu trzeba złożyć wniosek i skorygować poprzednie rozliczenia. »

Nierzetelna faktura nie może być kosztem

Aktualizacja: 16.02.2009

Faktura, która nie potwierdza rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, jest nierzetelna i nie może stanowić podstawy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów. »

Za błąd ustawodawcy zapłacą podatnicy

Aktualizacja: 13.02.2009

Polska akcyza na energię elektryczną jest niezgodna z prawem wspólnotowym od 1 stycznia 2006 r. - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

HRM partners

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »